Reklama

Aktuality


Sluneční erupce ...

... v Jablonci n.N.

V Eurocentru v Jablonci nad Nisou se sešli diváci nejen z Jablonce, ale i z nedalekého Liberce a také ze vzdálenějšího Turnova. Koncert nabral skoro půlhodinový skluz. Měli jsme začít ve 20:00 hodin, ale u pokladny byla ještě dlouhá fronta a tak pořadatel vyhlásil akademickou půlhodinku, která jen tak tak stačila na to, aby se všichni dostali do sálu. Někteří diváci se netrpělivě dožadovali hudební produkce pískáním. Nakonec se dočkali. Na základě tohoto koncertu jsme se rozhodli, že bude lepší příští koncerty odehrát bez přestávky, protože přestávka „shodí řemen“ již rozběhlého koncertu. Navíc dostat diváky zpět do sálu po 10 minutách je absolutně nemožně. Ke konci koncertu nastal problém se zvukem. Petr Samek značně znejistěl při značném poklesu výkonu aparatury. Dával to za vinu digitálním zdrojům koncových zesilovačů. Naší tiskové agentuře se však podařilo zachytit zprávu, která tento výpadek vysvětluje a časová shoda dvou zdánlivě nesouvisejících událostí je více než zjevná. Čtěte ZDE
Takže milý Petře ... za pokles výkonu aparatury můžou erupce na slunci ... i když to bylo v noci. Díky druhému Petrovi (Bláhyčovi) jsme se po koncertě seznámili s tajemnými uličkami města Jablonce.

Třebíč ...

... Tour podruhé

V Třebíči bylo 4.2. lidmi také příjemně „naplněno“. Přišel se podívat i Mírovo brácha Tom Bowling. Koncert byl zase o něco více usazený. Pražská sekce se po koncertě odebrala k domovu a PKMB se přesunul do hospůdky. Trápil nás hlad a tak jsme si objednali kebab a hranolky, které k nám putovali přes hodinu. Když jsme se nadlábli, odjeli jsme se ubytovat do krásné třebíčské židovské čtvrti. Míru jsme zanechali v péči jeho bratra, ale ani ten (jako mnoho z nás) s ním nedokázal držet krok. Naštěstáí Tom nechal Mírovi svojí adresu a tak Míra přespal v rodinném kruhu.

Tour 2011 ...

... poprvé a s rezervami

První z velkých koncertů letošního Tour 2011 se Zuzanou Michnovou a Oskarem Petrem ve znamení vzpomínky na éru Marsyas jsme 20.1. jsme odehráli v sále českobudějovického kulturního centra Bazilika. Celému Tour 2011 předcházelo mnoho hodin zkoušení, pilování hlasů, úprav hudebních aranžmá a vůbec všeho možného, aby výsledný „produkt“ ... tedy koncert byl co nejlepší pro diváky. V Českých Budějovicích nás ještě místy svazovala nejistota prvního koncertu, a jak bylo napsáno v recenzi na tento koncert .... kapela má rezervy. My jsme nelenili a své rezervy jsme hledali a našli. Dost nám pomohli kladné ohlasy přítomných diváků. Těch se v sále Baziliky sešlo okolo 500.

Novinky...

... na našich stránkách

Určitě už jste si všimli, že v horní liště stránek nastaly nějaké změny. Například NÁVŠTĚVNÍ KNIHA změnila název a je z ní FÓRUM. Obsah zůstal samozřejmě zachován. Také se zde objevilo tlačítko "Pro pořadatele" které využijí ..... teď pozor .... ano .... hlavně pořadatelé. Pod ním jsou Stage plány, play listy...atd. Pro letošní rok také vzniklo tlačítko TOUR 2011, kde najdete všeobecné informace o společných koncertech se Zuzanou Michnovou a Oskarem Petrem.

V právé části stránek jsou odkazy na naše sponzory a mediální partnery pro TOUR 2011. Možná že se Vám bude některý z odkazů hodit.

Dále chci upozornit na nové zprávy Z TISKU a také jsem přidal nějaké fotky. A pokud se týká fotek, tak jako minulý rok... budu v následujících týdnech rušit fotogalerie z roku 2009. Máte tedy ještě několik dní na to, aby jste se pokochali našimi Xichty z roku 2009.

Rozhovor...

... na rádiu Beat

V sekci MEDIA si můžete pustit rozhovor Jirky Charypara a Oskara Petra na rádiu Beat. Pokrátil jsem písničky mezi povídáním a také jsem snížil kvalitu mp3, aby výsledný balík dat nebyl tak objemný. Nezbývá než popřát příjemný poslech a také se těšit na příští pátek (28.1. v 9:00 hodin) kdy bude hostem rádia Beat Zuzana Michnová a Míra Kuželka. A pokud by jste se nechtěli prodírat našimi stránkami, můžete si rozhovor pustit také >> TADY <<.

Sólo pro...

...Oskara Petra

Česká televize odvysílá ve středu 12.1.2011 v 17:55 pořad "Sólo pro..." ve kterém uvidíte a především uslyšíte Oskara Petra za doprovodu mandolínisty a houslisty Jirky Vopavy. Reprízy pořadu jsou v pátek 14.1.2011 po půlnoci v 1:35 (takže vlastně v sobotu) a také ve středu 19.1.2011 v 6:25 hodin.

Pokud to někdo nevydržíte do uvedených termínů, a nebo to prošvihnete, můžete se podívat na internetu do archivu České televize na iVysílání a nebo... jednoduše zmáčkněte >> TADY <<.

Skončil ...

... klub Poslední nota

Z tisku jsem získal informaci o zrušení táborského klubu Poslední nota. V článku je uvedeno, že provozovatelka klubu se bude snažit najít nové prostory a vybudovat nový klub. Nezbývá, než držet palce. Celý článek si můžete přečíst TADY.

Pár slov …

… na konec roku 2010

Původně jsem chtěl napsat nějaké moudro, shrnutí uplynulého roku, nějaké to hluboké zamyšlení, ale když jsem se podíval na článek o tři bloky níže, který napsal nedávno Míra, zjistil jsem, že vše důležité tam již bylo napsáno. A tak k té správné internetové tečce za rokem 2010 chybí už jen dvě věci. První z pomyslných teček jsou informace o několika koncertech v dalším bloku. A ta druhá tečka … přání. Užívejte si příští rok. Udělejte si občas radost, třeba tím, že se zastavíte na našem koncertě a zavzpomínáte si s námi na písničky Petra Kalandry, ať již v našem podání, nebo na společných koncertech se Zuzanou Michnovou a Oskarem Petrem. A věřte, že svojí návštěvou na těchto koncertech uděláte radost nejen sobě, ale také nám. To když uvidíme, že to co děláme má smysl. Tak nashledanou (naviděnou, naslyšenou) v příštím roce. V roce 2011.

Před koncem …

… roku

18.11. jsme odehráli v teplickém kulturáku jeden ze zlomových koncertů, který výrazně určuje náš směr pro příští rok. Společný koncert se Zuzanou Michnovou a Oskarem Petrem zpečetil naši vzájemnou spolupráci a nastartoval v této společné sestavě pro rok 2011 řadu koncertů po celé ČR. Tomuto koncertu předcházela 17.11. generální zkouška, kterou zvukově obsluhoval (i následný koncert) Petr Samek. Ten také bude naším dvorním zvukařem pro výše zmíněný společný projekt. Teplický koncert dopadl výborně a důkazem zájmu diváků o Zuzanu Michnovou, Oskara Petra a o písničky Petra Kalandry byl vyprodaný sál a během koncertu bouře potlesků.

27.11. jsme absolvovali náš první zahraniční koncert. Trochu jsme se báli dlouhé cesty a také jazykové bariéry. V našich hlavách se ozývaly otázky… „...dojedeme tam naším autem?... vystačí nám benzín? …bude Bláhyč rozumět dopravním značkám? …budou alespoň trochu rozumět naší řeči? ...potřebujeme tlumočníka? ...bude stačit Lindovo - I´am Furt Hungry a Mírovo loučení - Bay Bay? …“. Nakonec vše dopadlo dobře. Vždyť Slovensko není daleko, a město Skalica, kde jsme hráli je kousek za hranicemi. Pozval si nás Luboš Beňa. Před koncertem jsme si v rychlosti prohlédli místní domácí minipivovar Vintoperk. To abychom věděli, do čeho po koncertě jdeme. Na jevišti se sešli báječní lidé. To né že bych trpěl samochválou, ale pódium i židličky pro diváky se nacházely na jevišti místního, velice krásného a historického Domu Kultúry. Tím vznikl velice příjemný a zajímavý prostor. Po koncertě už jsme cestu k pivovaru našli bez potíží. Pivo Vintoperk je výborné a silné. Těžko se nám ráno na hotelu vstávalo k raňajkám. Za velice odvážného považuji Zdeňka Ivánka a všechny okolo něj, kteří se starají o klub „klub U šneka“. Provozovat takový klub v obci Rataje – Popovice (u Kroměříže), která má cca 500 obyvatel chce určitě spoustu nadšení a odvahy. Ale klub funguje skvěle a lidi na kulturu chodí. Přišli i 26.11. na nás a jako bonus dostali přídavek a to kapelu našich kamarádů Jany a Radka Štěpánů. Po oficiálním koncertu následoval u stolu jamsession a hrálo se všechno možné. Spát se šlo v pozdních nočních hodinách a jediné co lehce kazilo celý nádherný den bylo to, že nenapadl žádný sníh.

Další den jsme přejížděli do Domova dobré vůle v Unhošti – Nouzově. Cestou začal padat sníh (viz předešlý odstavec), což už vlastně bylo jedno. V Nouzově už jsme jednou hráli na benefičním koncertě. Tentokrát (27.11.) šlo také o dobročinný koncert s příznakem „Vánoční“. Pár vánočních písniček zahrála venku skupina Truet (Míra, Linda a Ampér). Zima velice rozlaďovala kytary a tak jsme se pak přesunuli do společenské místnosti. A tentokrát již v kompletní sestavě zazněly některé písničky Petra Kalandry, ale převážně opět vánoční písničky. Některé z nich hráli členové PKMB poprvé a tak bylo spousta prostoru k improvizacím. Odměnou nám byly rozzářené oči všech přítomných a jejich vřelý potlesk.

Předposlední letošní koncert se odehrál v Chebu 9.12. v sále kulturního centra Kamenná. Opět společný koncert se Zuzanou a Petrem a opět super. Jako host si s námi zahrál Skladníka náš bývalý bubeník Petr Batěk. Po vystoupení se ještě dolaďovaly podrobnosti společných koncertů pro příští rok a Bláhyč v autě poslouchal velice zajímavý a poučný pořad o tajemných částech lidského těla. Cestou domů bylo na některých místech řádně nasněženo a tak jel Péťa opatrně… jako by vezl nebezpečný náklad. Ještě že jsme všichni spali. Jinak by se nám mohlo stát, že by se během nebezpečných situací uvolnili tajemné části našich těl a znečistili bychom sedadla.

A ještě jeden koncert. Vrchlabí – KD Střelnice 11.12. Opět jeden z příjemných sálů, mimochodem se zde natáčel film Hoří, má panenko. Myslím jen, že bylo nešťastné umístit pódium k delší straně. Zvuk byl hodně směrován z pódia a lidi, kteří seděli více po stranách museli slyšet spíš jen nekonkrétní kouli zvuků. Diváků nebylo mnoho a tak si naštěstí svůj „dobrý zvuk“ mohl najít každý. Musím ještě napsat, že s námi hrál Oskar Petr. Cestou domů nás (možná i Petra Bláhu) vzbudila kousek před nájezdem na dálnici u Mladé Boleslavi příšerná rána, po níž následovaly rytmické zvuky odírání materiálu. Pak přišly ke slovu naše mobily se kterými jsme svítili na šišaté pravé přední kolo a taky za něj na všelijaká ramena, táhla a klouby a také jsme si vyfotili velikou díru v asfaltu, která toto nucené zastavení způsobila. Petr zkušeně vyměnil kolo, ale moc jsem nerozuměl temnému mručení a záhadným slovům, jenž z něj vycházela. U silnice jsme našli 7 poklic a krytů kol… a to jsme viděli jenom ty co ležely na sněhu. Pak už se v autě zase rozhostilo ticho a teplo a my dojeli až domů.

Nové fotky...

... na našich stránkách

Do sekce FOTO našich stránek jsem přidal několik fotogalerií z posledních akcí kapely. Ještě se budu snažit do konce týdne upravit a umístit fotky z koncertů na Slovensku, v Popovicích u Kroměříže a z Nouzova. Také co nevidět napíšu nějaký článek. Tak zatím se podívejte na nové obrázky z cest.
Vyrobil Alkalis (c) 2007