Reklama

Aktuality


První letošní ...

... koncert

Ahoj v roce 2012. Letošní první koncert se uskuteční v našem oblíbeném pražském klubu Blues Sklep (Liliová 10, Praha 1). Těšíme se na Vás.

Videopozvánka TADY .

PF 2012

Přejeme všem v příštím roce jen tu nejlepší muziku...

Koncerty...

na závěr roku...

Na závěr roku jsme si užili několik báječných koncertů. V pražské Malostranské Besedě (22.11.), další v mělnickém Masarykově KD (28.11.), potom v prosinci opět Praha, a to kulturní centrum Novodvorská (8.12.). Bohužel byl zrušený koncert v Ostravě, na kterém mělo být pokřtěné staro/nové CD s nahrávkami Marsyasu. Deska však ještě neopustila výrobní linku v Loděnicích (jak říká Míra... někdo si chtěl ve výrobně asi něco vypálit a fabrika chytila plamenem), a proto se křest posová někam do příštího roku. Poslední dva prosincové koncerty jsme odehráli na Moravě. V Uherském Hradišti v klubu Mír jsme hráli 10.12. Předcházela tomu noc strávená v Pozlovicích na Ogaru. To proto, že se kluci chystali na ranní nákupy u našeho kamaráda Karla a jeho ženy Vlastičky – U FARMÁŘE v Uh.Brodě. Večerní koncert v klubu Mír v Uh.Hradišti byl pro lidi „na stojáka“. Takové koncerty mají svojí zvláštní skvělou atmosféru. Bylo to moc fajn. Zahrál si s námi i flétnista Petr Opočenský. Po koncertě jsme poseděli v klubu s přáteli z Kroměříže (Jana, Jana a Radek). Ráno jsme si po snídani omrkli trhy na náměstí a odpoledne přesun na poslední letošní koncert do Brna. Na Musilce už jsme hráli, takže to bylo pro nás známé místo. Na moravských koncertech si s námi zahrál i Vinie James.

Potkali se u Kolína…

…a Česká Třebová

Kolínský kulturní dům už známe z loňského května, kdy jsme v něm hráli na festivalu Fest Blues Kolín. Diváků se (27.9.) sešlo dost a všichni si posedali na připravené židle v zadní části sálu a i všichni stojící se tlačili vzadu. Před pódiem tak vznikl prázdný prostor, ale jen do doby, než Míra řekl, že kdo se cítí být starý ať zůstane v zadu sedět a kdo se cítí mladý, ať přijde blíž. V tu chvíli se diváci zasmáli a během vteřiny se nahrnuli před pódium. A věřte přátelé, byly to samí mladí a krásní lidé. Koncert se, díky vzájemným sympatiím s diváky, vydařil a oni i my jsme odcházeli spokojení.

Když se řekne Česká Třebová, tak si dost lidí představí koleje, koleje, koleje, koleje, vlaky , vlaky, nádraží, koleje, vlaky… a železničáře. Ale oni mají v České Třebové taky krásné kulturní centrum. Přijeli jsme (4.10.) s mírným zpožděním a trochu se protáhlo i nastavování aparatury… no trochu víc … poslední zvuky k nastavení aparatury už slyšeli i diváci usedající na svá zakoupená místa. Tento drobný nedostatek nám diváci prominuli a koncert měl báječnou atmosféru.

Babí léto...

... v Kadani

Kadaňské „Babí léto“ (17.9.) nebylo myšleno pro báby, ale spíš pro „baby“, což dokazovalo zvýšenou hustotu krásných dívek v místě konání festivalu. Koncert byl fajn a nebýt protivných sousedů kadaňského kulturáku, kvůli nimž musela být zrušená klimatizace (kvůli hluku), mohlo být ještě trochu líp – resp. příjemněji na pódiu. Lidí bylo hodně, zvuk byl ok, celková pohoda ... užívali jsme si to. Po nás hrál David Koller, a tak šli někteří z našeho početného sdružení nastavit uši do sálu.

Trhové Sviny...

... Prachatice

Další zastávkou našeho Tour se Zuzanou a Oskarem byly 14.9. jihočeské Trhové Sviny. Místní kulturák byl zaplněn z cca 70% (možná přeháním), ale lidi fajn. Koncert se vydařil a tak jsme si někteří po jeho skončení za odměnu nadělili Nonstopáč na náměstí. Linda a Halamajda vyhráli v automatech a Igor vyhrával v Jukeboxu (Rammstein a pod.). Ráno jsme v hotelu postupně přicházeli na snídani, a časy našich příchodů byly v závislosti na předešlé noci.

Následoval přesun do Prachatic (15.9.)... ovšem s kulturní a občerstvovací zastávkou v Českém Krumlově. Já, Linda, Jíra a Míra jsme se šli „potrhat smíchy“ do zrcadlového bludiště. Neskutečně jsme se pobavili. V různých skupinkách jsme pak procházeli městem a nakonec jsme se sešli u oběda v jedné hospodě. Jedna ze skupinek pak ještě absolvovala Muzeum Tortury (mučení) a pak už jen zaplatit tučné parkovné a vzhůru do Prachatic.

Před koncertem v prachatickém divadle si Linda „odskočil“ k zubaři (zubařce), jelikož mu nastali nějaké potíže na sedmičce vpravo dole. Příprava zvuku trvala neskutečně dlouho a bylo to způsobeno nějakým podivným spojením dvou aparatur. Nakonec se dráty podařilo „rozmotat“ a s mírným zpožděním jsme odstartovali náš koncert. Jako host s námi opět vystoupil Winie James. Úžasnou tečkou tohoto koncertu byl divácký Standing-ovation. Rychlé zabalení a dlouhá noční cesta k domovu.

Hellou...

...doly

S naším Bandem jsme již tradičně zahráli v Bílině na oslavách dne horníků 10.9. Hráli jsme opět na scéně „Kafáč “ a bylo příjemno. Našimi kamarády „předskokany“ byla teplická skupina Blue Rocket, která přítomné diváctvo patřičně vybudila. Koncert si pak s námi užil i host od „rakeťáků“ Péťa Samec(k). Ve finále se nahrnul před pódium mocný dav, jenž se dožadoval přídavků. Pochopili jsme, že jde o diváky velké scény, kde skončil koncert Katapultu. Zahráli jsme jim ještě 2 písničky a šlůůůůůůs.

Akropolis ...

...báječný mejdan

Ve čtvrtek 8.9. jsme se vydali do pražského paláce Akropolis. Sraz jsme měli o několik hodin dříve, než začal vlastní koncert. To proto, aby jsme si společně vyzkoušeli nové písničky s našimi hosty, kterými byly klávesák David Noll, kytarista Kulich Pokorný a kytarový fenomén Michal Pavlíček. Oproti minulé „Akropoli“ se sešlo o něco míň lidí, ale byl to celkově úžasný mejdan. V první řadě doslova svítila Bára Hrzánová. Na pódiu se objevil ještě jeden host... a to kamarád Oskara - Winie Jameson (nebo Jackson??). I na tomto koncertě se objevila Česká televize a reportáž která se objevila v „Kultuře s dvojkou“ je TADY.
Skvělý večer měl pro mně jednu velkou černou tečku... to když jsem přišel k autu a zjistil, že mám rozbité zadní okno a vykradený zavazadlový prostor.

Čtverečky vs. kosočtverečky...

... a marný boj s akustikou

Snad nejhorší akustika, kterou jsme kdy zažili byla v galerii Špejchar v Chomutově, kde jsme hráli 1.9. na výstavě obrazů Rainera Peschla s názvem „Moje blues“. Soupeřili jsme nejen s akustikou, ale i s bigbandem, který hrál na nádvoří (měli úžasného basáka, který jakoby vypadl z oka padouchovi ze seriálu Profesionálové a úžasně valil oči, když nevěděl co hrát). Míra hned v úvodu řekl, že máme s Rainerem hodně společného ... „on má rád čtverečky a my kosočtverečky“... po těchto slovech se mi zdálo, že se dámám podlomila kolena a pánům se zalesklo v očích. Zahráli jsme tři krátké série písniček a pak jsme souboj s akustikou vzdali.

Srpen 2011 ...

...v kostce

V Hrádku u Rokycan, kde jsme hráli 6.8. na festivalu s názvem Muzika, jsme s Lindou zavzpomínali na staré folkové časy. Myslím, že jsme během našeho vystoupení vyhnaly z amfiteátru všechny pavouky a obávám se, že jsme zhasli i pár žhavých uhlíků v kapsách několika trampů. Jíra zásoboval Míru panákama za jídlo. V autě řekl, že už nebude jíst a pokud ano, tak zaplatí panáka. Měli jsme strach o Jírovo žaludek a o Mírovo játra, ale ustáli to oba.

Tradičně dobře proběhl náš klubový koncert 19.8. v pražském Blues Sklepě. Cesta ke klubu je na mnoha místech rozkopaná a tak nám chvilku trvalo, než jsme se propletli spletí jednosměrek. V klubu pak bylo příjemně lidmi a taky husto vlhkem a teplem.

Se Zuzanou a Oskarem jsme zahráli 27.8. v Ústí nad Labem na festu Labské léto. Před námi na pódiu vtipný Klus, ale taky časový skluz. Back stage zvukaři měli všechno těžce na háku. Všechno jim strašně dlouho trvalo (nebyli z Ukrajiny??) a tak to Míra už nevydržel a koncert začal, aniž měl Péťa Samek nastavený PA aparát. Všechno pak doháněl během první písničky. Zvukař obsluhující odposlechy nereagoval během koncertu na naše požadavky a raději se věnoval slečně, která mu seděla na klíně.

V Uničově (30.8.) bylo zúžené pódium, ale natěsnali jsme se tam. Při vykládání aparátu jsme si ztropili žert z Jíry a řekli jsme mu, že si nevzal činely. Propadl panice a aktivní Zdeněk Halamásek našel a splašil místního muzikanta, aby nějaké činely sehnal. Jen tak tak jsme zastavili odjíždějící auto s vysvětlením, že šlo o fórek. Diváků se sešlo hodně a byl to velice vydařený koncert. V noci jsme živě podebatovali v místním nonstopáči, až jim z toho došla Tullamore Dew a pak taky Jamesson a nakonec i pivo.

Druhý den (31.8.) jsme to vzali do Brna přes farmu Bolka Polívky (který tam bohužel nebyl). Pódium bylo postavené na nádvoří Staré radnice. Lidí se sešlo opět hodně a mezi nimi bylo možné zahlédnout i reportérku a kameramana České televize (reportáž z Událostí v regionech je ZDE). V noci jsme jeli domů a Zdeněk minul Melikanu.
Vyrobil Alkalis (c) 2007