Reklama

Aktuality


Zprávy ...

... z uplynulých koncertů

A tentokrát to vezmu "proti proudu" času.
Minulý týden (15.5.) jsme hráli v plzeňském klubu "U šesti strun". Přivítalo nás známé prostředí venkovní zahrádky klubu a také známé tváře majitele a zvukaře. Počasí hrozilo přeháňkami což se pravděpodobně projevilo nízkou návštěvností. Skalní fanoušci si však náš koncert nenechali ujít, a ten "nejvěrnější" od nás dostal odměnu. Hrálo se nám dobře a nebýt drobného Mírovo žertíku, ani bych neměl o čem psát. Stalo se totiž to, že jedna z divaček chtěla zahrát písničku Horský lázně. A protože jsme kdysi tuhle písničku s Lindou někde na pařbě hráli, byl Míra přesvědčen, že ji v pohodě zahrajeme a nechal nás na pódiu. To, že jsme ji kdysi někde hráli byla pravda, ale již nebyl brán v potaz ten fakt, že k tomu nutně potřebujeme písmenka a to nejen text, ale i písmenka akordová. A tak nastala trapná situace kdy jsme se pokoušeli tuhle písničku vylovit ze zapadlých mozkových buněk. Ve srovnání s naším výkonem byli sedláci u Chlumce (r.1775) vítězové bitvy. Alespoň už víme, jak k celé věci příště přistupovat.

Je jasné (a mám to i Vámi ověřeno), že více Vás zajímají perličky z koncertů, než to, že koncert byl perfektní a také zvuk byl super, a taky že diváci byli skvělí...atd. To bývá skoro na všech koncertech stejné a kdybych o tom psal pořád dokola, brzy by Vás to omrzelo číst. Ale třeba to, že Lindovi praskla v Blues Sklepě (2.5.) struna... to už nejedna škodolibá dušička pookřeje. Ono to sice není až tak divné, že praskne struna. To se stává, ale když jí vyměnil a během následující skladby mu praskne znova ... to už dává tušit něco vyjímečného. Že by mu kamarádi z kapely napilovali rezervní sadu strun kterou Linda vozí pro tyto případy v kufru? To né! Nejsme zlomyslní. Ale Linda se po první kolizi přehlédl a místo prasklé struny G natáhl strunu D, a ta to prostě nevydržela. (Lindo - pro příště ... D se NEDÁ natáhnout místo G!!!) V průběhu příjemného večera opět Míra použil "live translator" v podobě Jírovo sestry a nechal nečesky mluvícím divákům přeložit například příhodu o cestovaní Igora z Ukrajiny do čech na podvozku vagónu. Malý problém měl "translátor" s přeložením věty kde se Igor údajně "drcnul" v místě kde se zužují koleje. Během večera Míra opět vyhlásil (za použití live translatoru) soutěž o "nejvzdálenějšího" diváka. Tentokrát zvítězil Svante ze Švédska a jeho reakci na koncert si můžete přečíst v návštěvní knize našich stránek.

V Bílině (25.4.), přesněji v restauraci známé pod názvem Moskva jsme hráli poprvé. Během hraní byl uvnitř hroznej "hučák" ... prostě jako v hospodě. Od prvních tónů které jsme vyloudili se před námi objevil lehce "upravený" tanečník a tančil a tančil a ... furt. Byl jsem z toho dost nervózní, protože hraní neprobíhalo na pódiu a tak jsem neustále hlídal aby tanečník nestrkal Mírovi do stojanu s mikrofonem, aby nešlapal po kabelech, nekopal do odposlechů. Ke konci, když se při posledních písničkách zvedlo tanečníků a tanečnic více jsem už byl zralej na léčbu na nedalekém oddělení psychiatrické léčebny. Spokojeni byli po koncertě diváci, majitelé Moskvy a tím pádem i my.

Folkově nadržení diváci nás přivítali 10.dubna v litvínovské aule Scholy Humanitas. Návštěvníci "Něžných večerů", které pořádá skupina 5 oříšků pro Popelku dostali zvýšený příděl decibelů. Na naši omluvu uvádím, že jsme narychlo zaskakovali za nějakou folkovou skupinu, která nemohla přijet. Zkapalněný honorář byl všem členům našeho bandu vyplacen hned po vystoupení.

V Klášterci nad Ohří je nádherný zámek (doporučuji navštívit). Na jeho nádvoří se začala rodit tradice koncertů. No a my jsme byli první, kdo tuhle tradici 3.dubna odstartoval. Trochu jsme měli obavu co tohle uzavřené nádvoří udělá s naším zvukem, ale díky skvělé práci zvukařů byly tyto obavy zbytečné. Při "Zmrzlináři" odběhl Míra do bufetu a přinesl kelímek se zmrzlinou. V průběhu písničky nás obcházel a každého způsobně nakrmil. Já jsem musel s těžkým srdcem odmítat, protože by se mi dost blbě zpívalo a navíc bych pravděpodobně část obsahu propasíroval skrz ochranou mřížku mikrofonu.

I když jsem o pár odstavců výše psal, že není zajímavé pořád psát jen o tom pozitivním, nemohu si poslední větu odpustit. Děkujeme všem pořadatelům a majitelům klubů za pozvání, děkujeme všem divákům za skvělou atmosféru kterou svou přítomností během našich koncertů vytvářejí, děkujeme zvukařům za trpělivost při řešení našich požadavků a za skvělý zvuk, který je důležitý nejen pro diváky, ale i pro naší pohodu na pódiu, děkujeme fotografům za zachycení našich výrazů během hraní, a taky řidičům, kteří nám nepřekážejí když se naše auto s Péťou Bláhou za volantem řítí na koncert, nebo z koncertu. DÍKY!

Váš archiv ...

... tentokrát VIDEO

Jeden velice zajímavý "poklad" našel doma náš kapelník Míra. Jde o videoklip z Hitšarády osmdesátých let, kterou uváděla dvojice Karel Šíp a Jaroslav Uhlíř. Oba si v klipu zahráli a v hlavní roli uvidíte Petra Kalandru a Honzu Spáleného. Skladba se jmenuje Špitál u sv.Jakuba, tradicionál opatřil českým textem Zdeněk Rytíř zpívá ji Petr Kalandra a Honza Spálený. Písničku můžete spustit kliknutím přímo na název a nebo na stránce MEDIA (Video).
Z důvodů umístění videa na stránky jsme podstatně snížili kvalitu tohoto klipu.

Nalezen článek ...

... na internetu

Míra narazil na internetu na článek o našem loňském koncertu v Blues Sklepě. Přečíst si ho můžete v sekci "Z TISKU" našich stránek, a nebo >>tady<< - přímo na blogu autora, jímž je Loupak.
A znovu připomínám, že pokud máte doma nějakou originální živou (live) nahrávku Petra Kalandry sólově, s Marsyasem, A.S.P.M., nebo s Blues Sessionem, zavolejte nám nebo napište. Rádi bychom od vás tyto nahrávky získali a tím rozšířili náš repertoár o skladby, které nikde oficiálně nevyšly. Rovněž přivítáme, když nám pošlete kopie Vašich archivních fotografií Petra Kalandry. Předem děkujeme za případnou spolupráci, která naše hraní posune zase o kousek blíže k Vám a také obohatí naše www stránky.

Brno a Praha ...

... klub, hrad a klub

Koncerty v brněnském klubu U kouřícího králíka a v pražském Blues Sklepě byly našlapané lidmi, skvělou atmosférou, provoněné Tullamorkou, zakouřené cigaretami, byly bohaté na úlovky fotografů... prostě naprosto báječné. Po koncertě v Brně se nám dost těžko vstávalo. Ale vznikl z toho zajímavý video-klip na který se můžete podívat >>> TADY <<<, nebo v sekci MEDIA. Také jsme rozšířili svoje vědomosti návštěvou hradu Špilberk. A aby jste svoje vědomosti obohatili i Vy, zde je krátký popis toho co jsme viděli.

První částí hradu, kterou jsme shlédli, byly "Kasematy". Jde vlastně o "temné prostory", zbudované pro úkryt vojenské posádky v postraních hradních příkopech roku 1742, při přestavbě hradu na barokní pevnost. V roce 1783 byla tato část hradu určena jako vězení pro nejtěžší zločince. Tato věznice na Špilberku byla zrušena roku 1855 a prostory pak byly využívány jako kasárna. Pak jsme si prohlédli "Bastion", což je součást opevnění hradu. Sestoupili jsme cca 7 metrů pod úroveň terénu, sehnutí jsme prošli spojovací chodbou a vystoupali po kovovém schodišti na horní plošinu tohoto Bastionu. Tato součást opevnění byla zbudována roku 1645 před nájezdem Švédů. Poslední částí naší skvělé prohlídky byla rozhledna umístěná na věžici hradu a ze které je krásný rozhled na Brno a kde také velice fičelo. Ve fotogalerii se můžete podívat na fotky nejen z hradu. Spoustu informací o Špilberku najdete na www.spilberk.cz. Za perfektní výklad děkujeme oběma pánům, kteří nás po hradu provedli a jejichž jména si samozřejmě nepamatuji.

V Blues Sklepě nebylo během hraní k hnutí. Tullamorky bylo dost a navíc za každého panáka jsme dostali stírací los s okamžitou výhrou. A tak jsme postupně vyhráli dvě malé placatky a asi 7 klobouků, které Míra během hraní rozdal. Na koncert se přišla podívat i manželka Petra Kalandry a dcera Kristýna. Mezi diváky bylo i dost těch, kteří uměli pouze anglicky a tak Míra nechal část svého mluveného projevu simultánně překládat. Jako host si s námi ve finále večera zahrál na piáno Lubomír Nohavica, který s Petrem Kalandrou spolupracoval při nahrávání "Blues Sessionu I". Tentokrát jsme se po hraní moc dlouho nezdrželi, protože Jírovi nebylo zrovna nejlépe a Linda musel jít ráno do práce. Za fotky z Blues Sklepa opět děkujeme "Berušce" a na jejích WWW stránkách najdete i ty, které jsme do naší fotogalerie nevybrali.

Plzeň a Písek ...

... blablabla

Začnu plzeňským koncertem (13.3.) v House of Blues. Při nakládání aparátu v Mostě jsem propadal záchvatům šílenství. Jel s námi totiž Tomáš Smrž a vezli jsme část jeho PA aparátu. Část podstatně velkou. Nakonec se nám to podařilo všechno narvat do auta a Tomášovi vznikla na zadním sedadle malá komůka ve které se bál o svůj život během Bláhyčovo jízdy. Klub známe dobře z předchozího hraní a dost nám chyběl Igor, který měl na stejný den předem domluvený koncert s jinou kapelou. A protože co je psáno - to je dáno,... doháněl to za něj především Linda. Asi mu budeme říkat "kapelní doháněč". Koncert byl fajn a už jsme se předběžně domluvili na další spolupráci. Cesta domů byla stejná jako cesta do Plzně ... myslím tím obsazením auta, pouze se změnou, že jsme pospávali a Tomáš už byl mírně otrlý a tolik se nebál.
Do Písku (21.3.) jsme už jeli kompletní. Před odjezdem dostal Igor od kapely dárek k narozeninám. Nápad co mu dát dostal Míra, když mu Igor volal jestli po neúčasti v Plzni nedostal padáka... Tak dostal k narozeninám tandemový seskok padákem ze 4 kilometrů. Nejdříve nevěřil, ale když si přečetl certifikát zaúpěl:
"... já kterej bydlím celej život v přízemí... !!!".
Tím se rozpoutal příval narážek na něj, jako např.:
"...přijeď ke mně, bydlím v pátém patře" ...
"... Tělo padá tak okolo 200km/h ... Petr dneska pojede 190, vystrčíš hlavu z okýnka aby sis zvykl.."
"...instruktor má záložní padák, ale ten je jen pro jednoho..."

Obvykle toho Igor cestou na koncert docela dost namluví, ale tentokrát bylo z jeho sedadla ticho. To by člověk vyskočil z kůže. Cestou se několikrát snažil dárek vyměnit za něco jiného ... bugyny, harmoniky a podobně. Nakonec Míra řekl, že jedinej, kdo ho může nahradit při seskoku je Linda. Linda byl cestou ukecanej dost (video).
V píseckém klubu Pí bylo během koncertu, ale i po něm veselo. Míra vyhlásil soutěž o "kalandráckou" paličku na bicí pro toho, kdo je z největší dálky.
Písek ...sranda,
České Budějovice ...nic moc,
Žilina ...to je dobrý,
HaNoi ...kecá-není žlutej,
Etiopie ...vítěz a jmenuje se Menbi (co na tom že bydlí už 10 let v Písku).
Myslím, že cenu by zasloužila i divačka z Žiliny, protože po boku Jíry odvážně předvedla, jak se dá tleskat nohama. A ještě hláška "...majitel prý vzkazuje, že šlupky od buráků se mají házet na zem aby se promastila podlaha..." znělo z Mírovo mikrofonu. Myslel jsem, že olej je v těch oříškách, ale když říká kapelník šlupky, tak šlupky. Bylo to super a byla báječná zábava. Když už v klubu skoro nikdo nebyl, předvedl Linda hru na virtuální kytaru, což jako kytaristovi celkem šlo, a také na virtuální bicí, což jako kytaristovi celkem nešlo a také do rytmu skladby kýval hlavou jako virtuální fanoušek, což mu šlo ze všeho nejlépe (video).

Fotky z těchto koncertů najdete v sekci FOTO našich stránek.

Objevy ...

... ve foto-archívu

Tak se tak probírám velkým množstvím fotografií, které mám ve svém PC a najednou zavadím o fotku, kterou jsem minulý rok v létě pořídil na zámku v Horšovském Týně. Já vím .... na zámcích se fotit nesmí, ale tahle fotka dokazuje, že Linda byl v minulém životě velké zvíře a pravděpodobně byl zastřelen v září 1911. Je však také možné, že přistihl svoji ženu v objetí jiného muže a dostal infarkt. Každopádně parohy v minulém životě měl.

Kliknutím na fotku vpravo se Vám tato otevře ve velkém formátu
Další fotku mi poslal ze svého archivu Igor. Byl vyfocen při čekání na "ukrajinský expres" který ho následně přivezl do Teplic. Říká se, že na hranicích v bývalém Československu se koleje zužovaly. Rusko bylo tehdy opravdu velké, tedy i větší rozchod kolejí, ale všiměte si, že Ukrajina si "jela" po svém a koleje měla ještě užší, než byly u nás. To by vysvětlovalo, že se občas Igor ve své skladbě "Mašinka" zasekne dvakrát (to když se při cestě pod vagónem do ČR dvakrát drcnul).

Několik vět ...

... o odehraných koncertech

Pokud jste pravidelnými návštěvníky našich stránek, tak si možná v duchu říkáte …ten Ampér slibuje nějaké zajímavosti z koncertů a ze života kapely a pořád nic. Tak si teda sypu na hlavu popel a doháním dluhy. V některých klubech jsme byli poprvé a doufáme, že né naposled.

V plzeňském Watt Music klubu jsme hráli 12.února. Klub je to velký a vlhký. Zvuk byl v pohodě, Tullamorky na baru bylo dost a lidí bylo dost málo. Možná to bylo tím, že byl čtvrtek, možná o tom skoro nikdo nevěděl, možná …ale to je přece jedno. Koncert se povedl a ten kdo přišel myslím nelitoval. Po koncertě jsme se moc dlouho nezdrželi, protože jsme měli před sebou cestu domů, ale hlavně náročný víkend.

Už samotná páteční cesta do Poličky u Svitav (13.2.) byla odporně dlouhá. Navíc jsme jeli cestou – necestou …teda spíš necestou. Padal sníh, foukal vítr, silnice byla místy zavátá a když jsme míjeli asi pátou ceduli s výstrahou, že silnice se v zimě neudržuje (což bylo při pohledu z auta zřejmé), všichni jsme znervózněli. Navíc to nebyla silnice, ale spíš nějaká místní komunikace kam se stěží vešlo jedno auto. Projížděli jsme vesničky s podivnými názvy a asi by nás nepřekvapilo, kdybychom zjistili, že místní obyvatelstvo mluví Maďarsky. I když Míra už v Poličce několikrát byl, překvapilo ho, že jsme do města přijeli z úplně jiného směru než byl zvyklý. Řidič Petr ve spojení s GPS navigací je prostě velice nevyzpytatelná kombinace. Divadelní klub v Poličce jsme již našli dobře. Pódium velké, zvuk vypadal dobře a času na přípravu bylo dost. Koncert dopadl opět skvěle. Po koncertě jsme popili a někteří (já a Igor) šli spát. V 5 hodin ráno mně vzbudilo naléhavé zvonění mobilu. Volal Linda a já v domnění že se jedná o nějaký jeho opilecký žert jsem hovor odmítl. Když volal znovu, přesvědčil mně, že se jedná o nouzový stav … že se nemůže dostat do hotelu. Rozespalý jsem mu šel otevřít, ale opravdu se mi vůbec nechtělo. Ráno se telefon ozval znova. To pro změnu volali kluci (Míra, Petr a Jíra), že máme jít dolů na snídani. Opět jsem si myslel, že jde o vtip. A zase o vtip nešlo. V klidu jsme se zabalili a šli dolů. Ve dveřích jsme se s klukama potkali … oni šly spát a my šli na snídani. V restauraci nám nechali Jíru. Ten si ustlal na lavici u stolu. Zastrčil si ruku do kalhot (už jsme byli dlouho na cestách) a začal chrápat. Nejdřív jsme se to s Lindou snažili maskovat pokašláváním, ale když Jíra přidal na síle, nemělo to již kýžený efekt. Jeli jsme naložit aparát, vrátili jsme se pro kluky, Igor se pošťuchoval s Jírou (viz fotogalerie), šli jsme k „nožířovi Dobrotovi“ na oběd, jeli jsme si rozšířit kulturní obzory na hrad Svojanov a pak jsme se vydali do Havlíčkova Brodu na další koncert.

V „HavlBrodě“ na nás čekal opět velký sál, velký zvuk, velká světla a málo lidí, kteří si ale koncert náležitě užívali. Míru sál „Čechovka “ nadchl natolik, že začal uvažovat o natočení DVD, a to právě zde. Z Třebíče se na nás přijel podívat i Mírovo brácha Tom Bowling, který zahrál několik svých písniček. Protože přijel sám bez kapely, doprovodili jsme jeho vystoupení. Byla to velká improvizace, ale zvládli jsme to báječně. Byl to pěkný večer, a protože Linda potřeboval být ráno doma, zbalili jsme se a jeli domů. Cestu do Mostu jsme tradičně prospali.

Další koncert (20.2.) jsme měli „doma“ … tedy v Mostě. V Music Pubu bylo opravdu málo místa pro kapelu. Malých pódií, kde jsme namačkáni, jsme zažili už celkem dost, ale tohle bylo snad to nejmenší ze všech. Tentokrát jsme byli bez Igora, protože ten měl již dříve domluvený koncert s jinou hudební formací, kde hraje jako host. Klub je to velice malý nejen pro muzikanty, ale i pro lidi, kterých přišlo hodně. Bylo tam opravdu husto, ale příjemně husto.

Ve výše zmíněných klubech jsme hráli poprvé, ale v chomutovském klubu "U Bizona" to bylo 28.února už asi po třetí. Zvuk nám obstaral Tomáš Smrž. Lidí bylo opět hodně, a Tullamorky dostatečná zásoba, což jsme během večera poctivě změnili. To bylo také znát při placení kapelního účtu. Ani snad nenapíšu kolik to dělalo (a to byla Tullamorka ten večer v akci za 30,-). Nejvíc „upravený“ byl náš řidič Petr, a proto jsme naše životy cestou zpět svěřili do rukou Igorovi, který pil celý večer nějaké nealkoholické patoky. Dovezl nás v pořádku, za což mu dodatečně děkujeme.

No a teď už zbývá abych Vás odkázal na fotky z těchto akcí, které si můžete prohlédnout v sekci FOTO našich stránek.

Cesta ...

... z Blues Sklepa

O tom, že sobotní koncert v Blues Sklepě byl opět naprosto úžasný se rozepisivat nebudu. Jednak bych se opakoval, vy co jste tam byli to víte a vy co jste tam nebyly budete mít důvod si to příště ověřit na vlastní oči (uši). Podle mých tajných zdrojů jste spíše zvědaví na zákulisní dění a o některých situacích se dá i napsat. Tentokrát byla velice zajímavá noční cesta domů. Zatím co Míra většinou usíná u druhé křižovatky od klubu, tak tentokrát (asi vlivem nemoci) né a né zabrat. A tak se na počest "Leontýnky" pustil do zpěvu hitů z filmu Ať žijí duchové. Zpočátku to bylo fajn, ale pak začal "ostřílené" texty upravovat vlastními nápady, do kterých zamontoval snad všechny členy kapely. A aby toho nebylo málo, takto upravené písničky rouboval na melodie , které právě zněly z rádia (poslouchali jsme tuším Evropu 2 - pro představu). I takový kliďas, jakým je náš řidič Petr ho musel "tlumit" slovy "... nemohl bys už konečně držet hubu...?" Míra řekl, že teda bude raději spát. Po chvilce ticha Míra řekl "... a před spaním si vždycky zpívám .... Hajný je lesa pááááááán ... Dumky žalky a co jááááááááá ..." Tohle celé se odehrávalo (s přestávkou na pumpě, kde se Míra dožadoval Pribináčka - pramen zdraví z posázaví - podle vzoru "stavení") ... odehrávalo až do Loun (cca 55km). V Mostě měla většina kapely zvláštní tik v oku a Petr v obličeji výraz šílence.

Za celou kapelu bych chtěl Mírovi popřát co nejrychlejší uzdravení.

Moc děkujeme za senzační fotky Zdeňkovi Zapletalovi (jeho další díla můžete vidět na www.bucky.estranky.cz)

Tábor a Nuzice

30. - 31.01.2009

Páteční odjezd z Mostu se vryje do paměti především Igorovi, který už do budoucna bude vědět, že přes trávu se autem nejezdí.
Klub Poslední Nota jsme v Táboře našli snadno. Uvnitř nás přivítal (kromě barmana) skromný prostor pro hraní, ale nějakou tu zkušenost s malými prostory už za dobu svého hraní máme a tak jsme se poskládali úspěšně. Během večera se klub zaplnil, a někteří velice pozdní příchozí se v závěru našeho hraní dožadovali více a více přídavků, pravděpodobně aby slyšeli i písničky které jsme hráli na začátku. Po hraní jsme ještě poseděli a pak jsme se přesunuli nočními ulicemi Tábora k ubytovně.
Vyspali jsme se do růžova, a protože jsme spali docela dlouho, museli jsme docela v rychlosti opustit pokoje. Všichni jsme to zvládli dobře až na Igora (ostatně jako obvykle). A zatím co my jsme si už dávali dopolední „vyprošťovací“ polévku v centru města, Igor vylezl před ubytovnu a čekal na nás. Nenapadlo ho nikomu z nás zavolat a stál, a stál…. A stál. Když nám ostatním bylo divný kde je, obětoval se Míra a zavolal mu.
Míra: „… Kde jsi…?
Igor: „… Tttttady a jjjje mi zzzzima…“
Míra: „… Tak pojď … sedíme v hotelu Palcát …“
Igor: „… Prcat ???...“
Míra: „… PALCÁT… půjdeš pořád rovně a najdeš nás…“
Než Igor přišel, rozhodl se náš pokladník Linda rozdělit včerejší honorář. A protože mu pracoval mozek (jak sám řekl) na 5% (podle mě se to jindy o moc nezlepšuje) nedokázal to spočítat. Poradil jsem mu, že má v mobilu kalkulačku ale neměl mozkovou kapacitu ani na to aby si jí tam našel. Poprosil tedy slečnu barmanku …. né aby mu kalkulačku půjčila…., ale aby mu to rovnou spočítala. Neuvěřitelné! Pak jsme se přesunuli opět do klubu, abychom naložili nástroje a aparáty, Igor dokreslil na zeď obrázek (tradičně foukací harmoniku a překvapivě i kytaru) a pak jsme jeli na náměstí, kde jsme si dali v úžasné restauraci oběd, Míra ...po svolení majitelky restaurace... odšrouboval ze zdi ceduli Tullamore Dew, a pak už nic nebránilo odjezdu do Nuzic, kde nás čekal další koncert.
V týně nad Vltavou jsme nějak zapomněli odbočit a tak jsme se z ničeho nic objevili u Temelína. Igor trochu ožil (pravděpodobně vlivem záření). V Nuzicích jsem byl nadšenej z perfektního sálu. Moje druhé nadšení se dostavilo když jsem viděl zvukaře tahat na sál aparaturu. Trochu jsem si z něj udělal srandu když jsem prohodil: „…stojí to za to kvůli pěti písničkám…?“ Zvukař se k mému údivu ani moc nesmál. Moje nadšení z předchozích událostí však velice rychle vyprchalo když se přiblížila hodina našeho vystoupení a v sále i v přilehlé hospodě bylo pořád 8 lidí (včetně personálu a majitele) jako v době našeho příjezdu. Zkrátím to. Žádnému muzikantovi bych nepřál ten pocit hrát do prázdného sálu. Byla to taková „dobře placená zkouška na výkonné aparatuře“. Nezbývá, než poděkovat za báječný zvuk, a za pozvání. Domluvili jsme se předběžně na další hraní někdy v létě. Tak snad přijdou i lidi.
Děkujeme také Petrovi, že nás (jako vždy) v pořádku dovezl tam i zpátky.

Příjemné prožití ...

... VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ, NOVÉHO ROKU ...
... a hlavně ať je Váš rok 2009 jako klidné a pohodové Blues bez falešných tónů.
Vyrobil Alkalis (c) 2007