Reklama

Aktuality


Strana:1..56789[10]111213..24

Něco málo o koncertech ...

... leden - duben 2013

Vážení přátelé, kamarádi a fanoušci naší skupiny. V první řadě bych se Vám chtěl omluvit, že se tady poslední dobou skoro nic nového nedělo. Mohl bych Vám vyjmenovat asi deset důvodů, ale stejně by všechny vypadaly jako výmluva. Tak tedy… pohodlně se usaďte před svým monitorem, nastavte si příznivou velikost písma, zkontrolujte rolovací kolečko u myši a pusťte se do čtení….

- V lednu jsme si udělali malé jihočeské Tour. To začalo 25.1. v Českých Budějovicích, kde jsme si zahráli v novém klubu Highway 61. Na prostorné pódium se vejde kdejaký soubor včetně nás. Nové větší prostory jsou super, nejen kvůli pohodlí kapel, ale taky se vejde víc lidí, kteří chtějí vidět, ale hlavně slyšet muziku. Koncert byl super a druhý den jsme přispěli k výzdobě klubu nástěnnou malbou. Další den (26.1.) následoval přejezd do Pelhřimova. Znalci naší kapely si myslí, že jsme jeli hrát do klubu „U Tygříka“ … ale tentokrát jsme zavítali do Music baru Sklep. Opět fajn lidi a opět vydařený koncert. Abych nezapomněl… kromě super lidí mají v klubu i super kuchaře (tedy jestli je tam ještě dnes zaměstnán). No a v neděli 27.1. jsme jeli hrát do Českého Krumlova. Koncert probíhal v jakési podkrovní místnosti a z důvodu malé kapacity pro diváky, byl snímán několika kamerami a přenášen o patro níž do restaurace. Nesmím zapomenout, že restaurace se jmenuje Jelenka a pozval nás Mírovo dávný kamarád … No a v noci jsme frčeli domů.
- Další koncert se konal 31.1. v Malostranské besedě a jako host s námi vystoupil Oskar Petr.
- Ve stejném složení, tedy s Oskarem jsme si zahráli 6.2. za našimi „humny“ … v bílinském kulturním centru Kaskáda. V sále bylo jen pár lidí, což pravděpodobně znamenalo, že v TV ten den určitě běžel nějaký echt zajímavý pořad … jinak si to nedovedu vysvětlit.
- Pak jsme si udělali 8.3. koncertní „zastávku“ v táborském klubu Recykle. V tomto klubu také nejsme žádní nováčci a mají nás tam rádi, o čemž svědčí i to, že už si s námi domluvili další koncert.
- Jedním z důvodů, že některé Kalandrovy písně zlidověly a hraje je prakticky kde kdo, není divu, že nás pořadatelé zvou na akce nejrůznějšího ražení, jako třeba 16.3. na festival Folková Evža, která se koná v Klášterci nad Ohří.
- No a v březnu jsme ještě zahráli v našem oblíbeném pražském klubu Blues Sklep… a to 23.3.
- Duben byl na koncerty velice plodný. Vše začalo 3.4. v Brně „U kouřícího králíka“, kde jsou (ostatně jako na všech koncertech) velice milí lidé… pokračovalo to druhý den 4.4. ve Zlíně v klubu Zelenáčova šopa, kde mají tolik druhů piva, že je problém si jedno z nich vybrat a dále 5.4. v kroměřížském klubu Stará Masna, kde se nemusí aparát tahat do schodů, protože tam mají výtah, kde přišli na koncert naši přátelé Štěpánovi, a kde si polovinu večera zahrál Vašek Koubek.
- Další dubnové koncerty už byly ve znamení Marsyas. 10.4. koncert v pražském Salesiánském divadle, další koncert se Zuzanou a Oskarem u nás na drsném severu (20.4.)… v chomutovském centru Hřebíkárna, a dále 25.4. v Trutnově, v kulturním centru UFFO. Pokud můžu mluvit za sebe, tak si myslím, že se všechny koncerty povedly.
Poslední dubnový koncert jsme opět odehráli s kapelou v Blues Sklepě v Praze (27.4.)

Další stručný popis našeho hraní od května do srpna Vám napíšu co nevidět
… váš Ampér

Koncerty pro ....

... povodně 2013

... koncert na pomoc obcím zasaženým povodněmi v Trutnově a koncert - poděkování pro ty, kteří pomáhaly po povodních v Ústí nad Labem

Prachatice...

... byly fajnPrachatice
UFFO Trutnov 25.4.2013

ZRUŠENO

... Šeříkovka

Koncert v plzeňském KD Šeříkovka 19.4.2013 je pořadatelem ZRUŠEN. Jedná se o náhradním termínu někdy na podzim letošního roku, kdy bude koncert součástí dokumentárního filmu režisérky Jitky Němcové: ZUZANA MICHNOVÁ - Jsem slavná tak akorát. Tak tedy přátelé, kteří jste chtěli vyrazit do plzeňské "Šeříkovky"... vydržte. Těšíme se na Vás.

Huráááááááááá...

... na koncerty

Přátelé a kamarádi...
Chystáme se na další koncerty se Zuzanou Michnovou a Oskarem Petrem. Ty nejbližší již ťukají na dveře některých kulturních zařízení po celé republice.
10.4. pražské Salesiánské divadlo
20.4. Chomutov - Hřebíkárna


... a další najdete v sekci "KONCERTY"

První tři...

...lednové koncerty

V Mostě jsou dvě divadla. Jedno velké a jedno malé. To malé se jmenuje Divadlo Rozmanitostí a několikrát jsem v něm byl v minulosti s mými dětmi na pohádce. Po pár letech jsem se do tohoto divadla vrátil… bez dětí a místo místa v hledišti jsem stál na jevišti s kapelou Petr Kalandra Memory Band. Společně s námi vystoupila 23.1. mostecká skupina Genius Loci, ve které hraje (kromě ostatních, které neznám tak dokonale) Ríša Řeřicha a taky Roman Pašek a zpívá Sandra Kovalíková. O tom, jaký byl náš koncert by měl asi napsat někdo jiný, protože mně se zmocnily nějaké křeče vycházející z ledvin a já jsem koncert jen tak tak ustál, uhrál a uzpíval. Před závěrečnou písničkou se mi udělalo lépe… pozdě, ale přece. (skvělé fotky z koncertu nafotil Jaroslav Haušild a prohlédnout si je můžete na Facebookových stránkách naší kapely)

Najít v Ústí nad Labem Moto Klub Garáž není tak jednoduché jak by se mohlo zdát. Když jsme tam jeli hrát 19.ledna, chvilku nám trvalo zorientovat se v bývalém továrním komplexu. Tím pádem nebylo divu, že Igorovi to trvalo skoro hodinu. V klubu hřála kamna a lidské teplo vlídné obsluhy. Některé součásti zvukové aparatury přivezl Péťa Samek a s ním přijelo i pár našich společných kamarádů. Hrálo se nám fajn, ale mohlo se zastavit víc lidí na kus muziky a na porci skvělého guláše (nebo na porci muziky a kus guláše). Jednu písničku si s námi úžasně zazpívala Jana Kotková (Blue Rocket).

Když napíšu, že jsme hráli v paláci, tak to neznamená, že si nás pozval arabský naftový šejk. Stejně tak když napíšu Akropolis, neznamená to hraní v Athénách. Ale když si to dáte dohromady (nemyslím tím naftový šejk v Athénách), tak získáte název palác Akropolis, název skvělého pražského hudebního stánku, kde už jsme několikrát hráli s Oskarem a Zuzanou. První letošní koncert (16.1.) jsme si všichni na pódiu užívali spolu s plným sálem a v polovině koncertu uvedla režisérka Jitka Němcová upoutávku na připravovaný film o Zuzaně. Během promítání klipu se ze sálu ozývaly salvy smíchu. Po koncertě jsme chvilku poseděli, ale nikterak dlouho, protože opět někteří z nás museli druhý den do zaměstnání.

PF 2013

Přátelé, kamarádi, fanoušci ... zkrátka všichni... Každý rok jsou si novoroční přání hodně podobná a za ta léta, co je říkáme, píšeme a slýcháme už v nich bylo asi obsaženo vše podstatné a důležité, ať už jde o lásku, o zdraví, o pohodu, o bohatství a v případě muzikantů i o muziku, o tóny, o ladění atd. Vzpomeňte si tedy na všechna ta přání a poskládejte si z nich v duchu to, co by se Vám nejlépe hodilo do příštího roku. Mějte se všichni moc fajn, nejen příští rok, ale pořád. Děkujeme že o nás máte zájem a že máme muziku pořád pro koho hrát. Těšíme se na Vás v roce 2013!

Pár vět...

... koncem roku

Předzvěstí koncertů příštího roku se Zuzanou a Oskarem se stalo vystoupení 17.10. v Českých Budějovicích v SC Metropol a 31.10. v pardubickém KD Hronovická. Oba koncerty jsme odehráli před zaplněnými sály. Všichni jsme si to náramně užívali… my na pódiu a také diváci. O předzvěsti koncertů 2013 píšu záměrně, protože už teď se začíná plnit kapelní kalendář koncerty jak se Zuzanou a Oskarem, tak i samotné kapely PKMB. Navíc na jaře příštího roku by měl do kin přijít celovečerní dokumentární film o Zuzaně a součástí některých premiér by měl být i nějaký ten koncert. To vše se zatím připravuje a pokud budete sledovat naše stránky (případně stránky Marsyasu), bude vše důležité vědět včas.

Po delší době jsme si zahráli 9.11. v našem oblíbeném brněnském klubu „U kouřícího králíka“. Bylo to moc, nejen hraní, ale také následné posezení a povídání s kamarády... zkrátka fajn a škoda, že jsme museli domů …vůbec se nám nechtělo.

Také mostecký rokáč V+V Rock Bar jsme navštívili 24.11. po delší době. Interiér doznal značných změn a ku prospěchu nejen diváků, ale i muzikantů. Zvětšilo se pódium a tak mají hudebníci o něco více volnosti pohybu. Zmenšením baru sice dochází o přestávkách k drobné tlačenici o pivo a kořalku, ale prostor před pódiem se díky tomu zvětšil a posluchači si tak můžou daleko lépe užívat hudební výkony svých oblíbenců. Večer nepatřil jen nám, ale po nás nastoupila mostecká skupina Hardox (i když se na pódiu střídali různí hudebníci), která zahrála hity všech možných beatových a rockových kapel. Byl to velice příjemný Jam Session.

Poslední koncert letošního roku jsme odehráli 7.12. v pražském Blues Sklepě. Bohužel bez Igora, který musel řešit 1000 km vzdálený problém. A tak ten večer došlo i na skupinu TRUET a také na Zmrzlináře a Zmrzlináře. Míra po čase opět zjišťoval, kdo to měl do klubu nejdál…akorát si nepamatuju, jestli to bylo Švédsko, nebo něco jiného.

PKMB se Zuzanou a Oskarem...

... v Pardubicích

Pravděpodobně letošní poslední koncert se Zuzanou, Oskarem a Jirkou Charyparem se již ve středu 31.10. uskuteční v pardubickém KD Hronovická. Koncert začíná v 19 hodin. Zastavte se. Rádi Vás uvidíme.
Strana:1..56789[10]111213..24
Vyrobil Alkalis (c) 2007