Reklama

Aktuality


Strana:1..34567[8]91011..25

České Budějovice

... Biker´s Bar Bohemia

Cesta do Českých Budějovic byla veselá. Ríša opět nezklamal. Málem jsme nabourali... to když Ríša objevil hlasové zadávání ve svém telefonu. Slyšel jsem vzdáleně za volantem, jak mu David vysvětluje co má nastavit a zmáčknout a moc jsem tomu nevěnoval pozornost. Když v tom se zcela zřetelně a jasně ozvalo z Ríšových úst
..."P O R N O"
... a v zrcátku jsem zahlédl jak s očekáváním v očích sleduje obrazovku svého dotykáče. Překvapilo mně to natolik, že jsem cuknul volantem. Musím uznat, že hlasové vyhledávání funguje naprosto bezchybně a pro zbytek cesty jsme měli o zábavu postaráno.

Po několika letech jsme se vrátili do klubu, ve kterém jsme poprvé hráli v Českých Budějovicích v roce 2007. Původní klub Highway 61 se od té doby skoro nezměnil, jen pódium bylo o malinko větší. Ale protože jsme se jako kapela rozrostli o klávesáka Ríšu, tak to vlastně vyšlo nastejno. Míra mezi písničkami vzpomínal na klub, na jeho zakladatele Karla Macharta, na nový klub, který už je zavřený, mluvil o lidech, kteří na nás chodí v Budějovicích kdykoli se tam objevíme. Bylo to takové trochu nostalgické, ale na lidech bylo vidět, že se jim to vzpomínání líbí a jsou rádi že na ně myslíme.

Nedělní cestou domů jsme hráli hru "Milionář" a navzájem jsme zjišťovali jak moc toho víme a nevíme. Díky tomu nám cesta domů uběhla rychle.

Na závěr bych chtěl napsat, že moc děkujeme za zorganizování našeho koncertu v bývalém klubu Highway 61 (dnes Biker´s Bar Bohemia) a za skvělé publikum. Těšíme se na další koncert v Českých Budějovicích.
... Amp

Vrchlabí...

...klub Kotelna

Ve čtvrtek 11.2. jsme vyrazili do Vrchlabí, do KD Střelnice, kde je útulný klub Kotelna. Cestou nás zastihla vánice, a jelikož jsme věděli, že jedeme do hor, pro případ nouze jsme se již v Mostě vybavili lahví Fernetu. Na koncert přišlo hodně lidí což bylo fajn. Přišla se podívat i dcera Petra Kalandry Kristýna. Koncert se divákům líbil a to tak, že závěrečný potlesk absolvovali vestoje. No a protože nás čekala dlouhá cesta domů, zabalili jsme a vyrazili. Cestou proběhla v autě diskuse o možnosti sníst určité množství potravy, tedy konkrétně se zprvu mluvilo o jednom našem kamarádovi, který nezvládl pozřít 0,5 kilogramový steak Hovado… teda steak se jmenoval Hovado a kamarád se jmenoval Martin. Do zmíněné debaty jsem se já a David zapojili pouze pohrdavým a významným posměchem. Debata plynule přešla ke schopnosti sníst tatranku do časového limitu 1 minuty. Opět jsem se významně pousmál, protože toto už jsme kdysi řešili s naším předchozím bubeníkem Jirkou a on tehdy svoji sázku prohrál. No a protože se o tom dále vedla polemika, došlo na nejbližší benzince k soutěži. Já, David, Ríša a Linda v rolích soutěžících a Míra coby časomíra a 4 tatranky. Tři, dva, jedna, teď … a všichni jsme se zakousli do tatranek, spoléhaje na vysokou produkci slin a bezproblémového polykacího reflexu. Nejspolehlivěji vše pracovalo u mě a tak jsem po 30 vteřinách s prázdnou pusou podotkl… „co tam máte chlapci dál“. O 10 vteřin později skončil Ríša, za minutu a 5 vteřin snědl tatranku Linda a Davidovi jsme to po minutě a půl přestali počítat. Možná třeba příště dojde na ten steak, protože taková tatranka … nic moc.

…Amp

Lednové...

... koncerty

Rok 2016 jsme odstartovali 15.1. koncertem v karlovarském klubu Paderewski (divadlo Husovka). První polovinu koncertu odehrála skupina Oskar Petr Trio, což byli ten den vlastně muzikanti dva… Oskar Petr a Petr Samek. V druhé polovině už jsme nastoupili my a občas se k nám někdo z „trio – dua“ přidal. Další koncert proběhl v našem, takřka domovském klubu Blues Sklep (16.1.) a v mezi diváky bylo možné zahlédnout spoustu známých tváří. Pro další várku příjemných diváků jsme si museli zajet do M-klubu. Cesta to byla dlouhá, protože tento klub se nachází v Hustopečích. Se skloňováním jména města Hustopeče měl Míra během koncertu trochu problém. Jedním z diváků byl i náš kamarád z Radvance u Nového Boru (což je u nás na severu). Co hledal v Hustopečích (kromě nás) za „štěstí“ se mi nepodařilo zjistit. Odměnou za každý koncert je nám pohled do spokojených tváří posluchačů, pusy broukající si známé písničky, občas nějaká slzička vzpomínek, kromě toho také honorář, který si občas dovezeme maximálně k první benzince, protože ho z větší části zase necháme na místním baru. No a někdy se k naší odměně přidá ještě pozvání, jako třeba v Hustopečích, do místního malého rodinného pivovaru. S majiteli jsme ochutnali jejich produkty, zahráli jsme si a zazpívali u stolu na kytaru a poslechli si jak se k vaření piva dostali. Vzniklo nové přátelství a to nás baví. Bohužel dlouhou noční cestu nám to nezkrátilo. No a poslední lednový koncert se konal 22.1. v Praze – Radotíně v klubu U Koruny. Klub je to krásnej, ale to vynášení aparatury (a po koncertě zase snášení) po úzkém, vysokém, plechovém, roštovém schodišti bylo za trest. Uznání patří atletickému Davidovi, který ho zdolal (bez nákladu) s cigárem v puse za neuvěřitelné 4 vteřiny.

WEB opět žije

...tak tedy

Přátelé, fanoušci a kamarádi skupiny Petr Kalandra Memory Band. Rozhodl jsem se po delší době oživit tyto stránky a opět vám přinášet pravidelné reportáže z našich koncertů.

Nejprve pár vět k organizačním změnám, které již mnozí z vás zaregistrovali. Posílili jsme naše řady o zdatného klávesistu, kterým je Ríša Řeřicha. Je dlouholetým spolupracovníkem Míry Kuželky a do naší kapely nastoupil za odcházejícího Igora Šikulu. Jenže Igorovi se už odejít nechce (což je dobře) a tak nám jsou některá malá pódia ještě menší. Každopádně zvuky vycházející z Ríšovo kláves krásně doplňují sound naší kapely. Další změnou v kapele je délka vlasů bubeníka. Není to tím, že by si Jirka Stárek dal oholit hlavu, ale do kapely na jeho místo nastoupil výborný muzikant David Homola. Svými údery určuje tempo nejen nám, ale občas i jiným slavným umělcům. Kromě hry na bicí ovládá i vyluzování tónů z dalších nástrojů, například z kytary a baskytary.

A teď již k odehraným koncertům. Kde jsme všude hráli se můžete dočíst v sekci Koncerty našich www stránek. Každý koncert měl svou skvělou atmosféru a psát, že na každém z koncertů byli úžasní diváci je zbytečné. A tak jen namátkou vybírám v roce 2014 například krásný pražský festival Vyšehraní, festival White Stork v Lukách u Jihlavy, Dočesná v Žatci, Pouliční festival v pražském Braníku, Most Fest Klip, společný koncert s Blue Effectem v Pozlovicích (následný mejdan), a dále v roce 2015 koncert v Táboře – KC Univerzita (kde si s námi zabubnoval desetiletý Matěj Novák), koncert v Hrobě u Křižanove v rámci festivalu Bobování pro Terezku (kde se vybírali peníze na postižené děti), tradiční Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích, festival Foto na provázku ve Strunkovicích nad Blanicí (kde mají skvělého starostu), koncert v nově otevřených Jiráskových sadech v Litoměřicích (kde se s posledním tónem spustila šílená bouřka), festival Pod Hradbami v krásném prostředí hradu Hasištejn, vzpomínkový koncert na festivalu Machart Memory Fest v českobudějovickém klubu Highway 61, velký výroční koncert naší kapely na zámku Korozluky (na kterém si s námi zahrál a zazpíval David Koller, Zuzana Michnová, Oskar Petr a řada dalších hostů), koncert v Bratislavě – DK Lúky… a také spousta báječných koncertů v našich oblíbených klubech (U kouřícího králíka - Brno, Blues Sklep - Praha, Stará mydlárna - Mělník, Vesnický hudební klub - Chotěmice, Ogar - Pozlovice, Highway 61 – České Budějovice, Malostranská beseda - Praha, V+V Rock Bar – Most, Béčko - Třebíč …), a také koncerty na nových místech a v nových klubech (festival Bechyňské doteky - Bechyně, Pod hrází - Praha, Černý kůň – Louny, Ponorka – Litvínov, Festival vína – Dobříš, RC Morrison – Mar.Lázně, KS Centrum – Olomouc …)

Na YouTube jsme pro vás zprovoznili kanál, kde se můžete podívat na videa z našich koncertů i ze zákulisí kapely (pro otevření stiskněte ZDE).

To je zatím vše. Kalendář koncertů pro letošní rok se nám plní a my se těšíme do známých i nových míst, na kamarády i nové diváky … na Vás!

…Amp

PF 2016

... pozitivní emoce (nejen z hudby) v novém roce přeje PKMB

Bratislava...

28.11.2015

Doprava na koncert...

...taxislužba NONSTOP

Vážení přátelé, dostáváme stále více dotazů, kde je přesně ten náš narozeninový koncert. Tak tedy je to v zámeckém parku na zámku v Korozlukách, což je 10 km od Mostu (viz. mapka) Toto místo jsme vybrali záměrně, protože k tomuto místu máme velmi příznivý vztah. Atmosféra koncertu bude určitě podmaněná i nádherným prostředím. Uvidíte sami. U zámku je i velké parkoviště, kde se dá bez problémů zaparkovat a pokud by se mezi Vámi našla skupinky, které se nemůžou dohodnout na řidiči (z důvodu velké žízně, či strachu z noční jízdy zpět Emotikona smile, tak jsme pro Vás domluvili skvělou nabídku. Pokud zavoláte TAXISLUŽBU NONSTOP – tel.: 606 277 288 nebo 476 108 383, dovezou Vás na koncert za jednotnou cenu 150,- Kč, což je při odvozu čtyř lidí 37,- Kč na osobu. Stejná cena platí i při odvozu z koncertu. Podmínka je při cestě tam – jedno nástupní místo a při cestě zpět jedno výstupní místo. Pokud by byl zájem o rozvoz po městě na více míst, tak řidič taxislužby zapne taxametr až při příjezdu do Mostu. Děkujeme Taxislužbě Nonstop za výbornou domluvu a jejich podporu. Věříme, že se na koncert těšíte stejně jako my. Za PKMB Míra Kuželka

Předprodej vstupenek...

... na výroční koncert

Tak je to tady. Předprodej vstupenek na jedinečný narozeninový koncert zahájen!

Předprodejní místa jsou:

 • Rozmarná vinotéka – Chomutovská 2229/28
 • Květinka u 2květinek – J. Dobrovského 2296/7 (objekt restaurace Záchytka)
 • CK Artemis – Radniční 1
 • Studio Ponte records – Moskevská 12 (budova městské knihovny – boční vchod u parkoviště)


 • Cena vstupenek 150,- Kč

  Těší se na Vás Petr Kalandra Memory Band, Zuzana Michnová, Oskar Petr, Jirka Charypar, Zdarr, Genius Loci, Cumbál a spoustu dalších speciálních hostů.

  VÝROČNÍ KONCERT

  Výroční koncert skupiny Petr Kalandra Memory Band (10 let) k poctě báječného muzikanta Petra Kalandry od jehož odchodu k nebeské bráně uplyne v září 20 let.
  hosté: Oskar Petr, Zuzana Michnová, Jirka Charypar, režisérka Jitka Němcová, dcera Petra Kalandry Karolína, skupina ZDARR (15 let), skupina Genius Loci, bývalí členové kapely - Petr Batěk, Petr Ernst ...a mnoho dalších.
  To vše se uskuteční v překrásném prostředí zámku Korozluky (20 let novodobé historie zámku).

  Tak máme pro Vás důležitou informací. Předprodeje vstupenek na unikátní narozeninový koncert bude zahájen v pondělí 17.8. Vstupenky si můžete zakoupit v Rozmarné vinotéce, Chomutovská 2229/28, nebo v květince U dvou květinek, J. Dobrovského 2296/7 (objekt restaurace Záchytka). Cena vstupenky je 150,- Kč. O dalších novinkách a zajímavostech z předkoncertní horečky vás budeme včas informovat. Za PKMB - Míra Kuželka

  PF 2015 ...

  ... vše nej

  Strana:1..34567[8]91011..25
  Vyrobil Alkalis (c) 2007