Reklama

Aktuality


Akropolis ...

... Praha

Čekáme na příspěvek od Míry Kuželky ... no to by bylo na dlouho .... takže jedna malá zákulisní zpráva - Ampér si koupil novou baskytaru. Od tohoto koncertu bude hrát na "motorku" Yamaha TRB 1005J NT.

Koncert hezky popsal pro Bulletin rádia Beat hudební publicista Vojtěch Lindaur. Bylo by nečestné a nesportovní se o tento článek s Vámi nepodělit. Nuže - lidé čtěte:

Milé beaťačky, milí beaťáci,

Jako solnej sloup Z pražské premiéry obnovených Marsyas jsem nebyl ve své kůži, ani nevím proč. Ale jelikož jsem měl se Zuzanou Michnovou i Oskarem Petrem jakési řízení a kytarista Kalandra Memory Bandu, kamarád Jirka Charypar mě ubezpečil, že se pohřeb nešťastného satyra odkládá na neurčito, krátce před začátkem koncertu jsem přece zaklepal na dveře šatny pražské Akropole. Objal jsem se s velmi soustředěnou Zuzanou, plivl Oskarovi na rameno a pak jsem následující dvě hodiny málem nevěřil svým uším a blahořečil Charypara, že mě tam vytáhl.

Jakkoli nemám tyhle návraty v lásce (přece jen jsem nechtěl přemazat zážitky z prvních koncertů Marsyas na strahovských kolejích v pětasedmdesátém), propadl jsem se ten večer časem, zaplašil nostalgii a jen jsem si užíval, obdivoval a taky trochu truchlil za Petra Ká. Kapela, kterou na jeho počest postavil zpěvák a kytarista Miroslav Kuželka (Memory band: Jiří Charypar (g), Oldřich Šimků (g), Jan Petrásek (bg), Jiří Stárek (dr), Igor Šikula (harm)) zní profesně dokonale a zároveň uvolněně jak při nějakém jam session. Kuželka má podobně „lajdácky“ bluesový témbr jako měl Kalandra a perly z Petrova repertoáru volil s jistotou. U mikrofonu se pak prostřídali prošedivělý Oskar (hrál ze svých sólových alb) a též stříbrovlasá Zuzana, oba v neskutečné hlasové pohodě, zpívali „lví silou velem sokolím“ řečeno po sokolsku. K mé lítosti Zuzana nekolorovala Zmrzlináře a vůbec – společně zpívali dost málo. Zní (C,S,N&Y), Hrnek, Pin Up Girl, Příště se ti radši vyhnu a myslím, že i Záliv žár. A samozřejmě „grande finale“ Nebskou bránu či Like a Rolling Stone.

Stál jsem jako solnej sloup, slano i v očích.

Vojtěch Lindaur

UFFO ...

... Trutnov

Abych pravdu řekl do Trutnova jsem se opravdu moc těšil, jednak jsme tam ještě nehráli, takže zase nový nepoznaný místo (město), ale hlavně je město už dlouho známé jedním velikým festivalem u nás, a tak vše nasvědčovalo že lidi jsou zvyklí na muziku chodit a bude plno.

Před odjezdem z Mostu byla pohodička, ostatně jako vždy, jen to nakládání aparátu – hrůza. Náš řidič Petr je skvělej a má hodně trpělivosti, ale ta jak mu dojde, tak to lítá. On je totiž velikej a my se ho bojíme, takže jedinej on na nás platí. (Petře díky že jsme vždycky odjeli)

Bubeníka Jíru jsme nakládali v práci a to je děs. V autě už začínají padat sázky, jesti bude ještě v koupelně nebo v montérkách. Když je připravenej tak zase něco žere a furt něco shání. Petr kvete, mi kveteme a to ještě jedem pro Igora do Teplic. No a kdo zná Igora tak mi dá zapravdu, že o adrenalin není nouze. Až když jsou všichni v autě jsem v klidu, protože Petr on to stosedmdesátkou (km/h ...pozn.Ampér) dohoní takže na místo vždycky včas dorazíme.

V autě bylo asi pět kilometrů veselo do okamžiku kdy půlka kapely, která ráno vstávala do práce, usnula, a já jsem vlastně rád že vytuhnou. Vždycky se pak těším na nějakou pumpu a jejich vstávání. Je úžasný jak rychle umí procitnout, když jde o žrádlo, a to je pak takovej fofr a energie. Asi navrhnu aby se pumpa neustále připomínala při nakládání aparátu. Určitě se to setká s velkým úspěchem.

Na hradecký dálnici jsme se spojili z druhým autem - kde jinde než u Mekáče (zase vyhládlo). V druhém autě u řidiče Zdeněčka bylo asi pěkně veselo. Zuzana s Oskarem vyprávěli příhody z Marsyasu a co a kde s Kalandrou zažili. Dozvídáme se parádní příběhy. Po malém občerstvení jsme vyrazili a Zdeněček s Petrem si chvilku ukazovali co jejich auta umí.

Když jsme přijeli do Trutnova na křižovatku zvanou T byli jen dvě možnosti a všichni hned: „... Petře doprava...“, a Petr šup doleva. Já za sebe jsem rád že se tohle děje, protože je tu možnost město perfektně poznat a s Petrem je to super. Vezme mě do uliček, kde to podle mě neznají ani místní. Potom co jsme se asi po dvou hodinách vrátili na tu samou křižovatku tak do cíle od ní už to byla paráda. Těch následujících cca 200 metrů ke kulturáku UFFO už se vydržet dalo.

Po vyložení aparátu jsme si prohlídli prostory tohohle stánku a věřte že je to neskutečnej zážitek. Pro mě osobně to byla veliká čest si tu zahrát a přál bych to každýmu muzikantovi, aby tohle zažil. Potom jsme si zašli na kafíčko a čekali na pokyn od zvukařů že se může zvučit. Po nazvučení už byla jenom chvilka k tomu aby se to půlkulatý obrovský hlediště zaplnilo a my mohli začít koncert. Po prvních tónech bylo zřejmé, že to bude v pohodě náš vynikající dvorní zvukař Petr Samek to nakopal úžasně, takže se hrálo nádherně. Bylo to vidět jak na nás, tak na Oskarovi i na Zuzce. Užívali jsme si ten koncert opravdu všichni. Lidi taky nezklamali. Byli fantastický a dali to hodně najevo. Vytleskávání bylo nekonečné. Organizátor povolil dva přídavky a potom jenom rozloučení, protože po nás hrála ještě skupina Egnoise a čas tlačil.

Nás ještě čekal přesun do úžasný irský hospůdky, kde hráli naši známí a věřte, že to nemělo chybu. Irský pivečko bylo vynikající, masíčko vynikající, whisky vynikající, k tomu perfekt muzika. Nechtělo se mi opouštět tuhle hospůdku, a asi bych tam pár dní uměl strávit. Ale protože nás čekala ještě dlouhá cesta domů, nedalo se nic dělat.

Cestou domů se spalo, spalo, a zase spalo, a já vlastně ani nevím jak probíhala cesta. Petře dík.

LINDROSS

Hele.... fakt dobrý!

... Brno, Musilka 1.3.2011

Cesta do Brna se sice nekonečně táhla, jak se říká ... jako smrad, ale ve finále si vždycky řeknu“ „...stálo to za to...“.

Pro našeho zvukaře Péťu Samka je to docela dobrodrůžo, protože každej koncert je jinej aparát, jiná akustika sálu, a občas i jiná sestava na pódiu. Zvukové zkoušky před koncertem jsou nekonečně zdlouhavé, ale pro dobro výsledku je to nutností. Například v Brně jsme hráli posíleni o Olina Nejezchlebu. Ten vybaven houslemi, violou a elektrickou mandolínou doplnil naše řady a obohatil skladby Marsyas a Apolón, Říká, Horský lázně (které si mimochodem zazpíval, ač je hrajeme v nepřívětivé poloze pro jeho konfiguraci hlasivek), Zmrzlinář, Břímě ... a protože si prdlajs pamatuju, tak už nevím. Mám vždycky parádní pocit, když se během hraní podívám po pódiu a vidím všechny v naprosté pohodě, usměvavé a spokojené. A pak se podívám na diváky a vidím to samé (tedy pokud mi do xichtu nesvítí prudké světlo... to pak nevidím nic). Po koncertech jsou Zuzana, Oskar, a tady i Olin k roztrhání. Rozhovory pro média, podpisy fanoušků (i fanynek), focení ... atd. Pak se pravidelně posedává v šatně, kuřáci zahušťují vzduch a ve všeobecném hlaholu zní příhody Zuzany a Oskara, které zažili s Petrem Kalandrou.

Cestou domů jsme uspáni boucháním spár panelů dálnice D1 do pneumatik a nebýt občerstvovny na 84 km, spalo by celé auto až do Mostu. Když chodívám po takovémto koncertě nad ránem rozlámaný spát, říkám si „...zase to stálo za to !!! ...“

Z tohoto koncertu v Brně pořídil(a) Baraba333 ...(nevíme, kdo se za tímto nickem skrývá)... několik velice zdařilých videí. Zvuk je mírně zkreslaný automatikou nahrávání daného přístroje... takže ... pokud máte chuť si připomenout koncert v brněnské "Musilce" ... a nebo jste tam nebyli a jste zvědaví, jak to dopadlo ... mrkněte na
>> YouTUBE <<.

V+V RockBar ...

... Most

Čekáme na příspěvek od Igora Šikuly...

Postřeh posluchače ...

... z Chomutovské Kulisárny

Návrat Zuzany Michnové na pódium je pro mě velká událost a jsem tím potěšen. Předcházela tomu pětiletá poctivá snaha Patr Kalandra Memory Bandu. Snaha o uchování památky Petra a tím i na uskupení, ve kterých působil, nezůstala bez odezvy. V roce 2010 se jako host začíná na produkcích objevovat Oskar Petr. Vystoupil již na živě pořízeném DVD Memory Bandu a koncem roku 2010 vystoupila v Teplicích s Bandem i Zuzana Michnová. Sál byl naplněn do posledního místa a vystoupení Zuzany bylo přijato nadšeně. Opravdu to bylo velice srdečné a dojemné a potlesk nebral konce. Zuzana Michnová Oskar Petr a Petr Kalandra Memory Band tour 2011 bylo na světě. Na jednom z koncertů této šňůry jsem byl přítomen v Kulisárně Chomutovského divadla. Prostor byl zaplněn do posledního místa a atmosféra byla opět velice srdečná. Všichni včetně kapely i zpěváků se dobře bavili. Pro mne to byl veliký svátek. Oproti Teplicím byl repertoár rozšířen o starší písně Marsyasu. Provedení nemělo kaz, nálada byla uvolněná a na lidech kolem sebe jsem viděl, že jsou šťastni. Já sám mám k Petrovi Kalandrovi a Marsyasu zvláštní vztah. V jedné mé těžké životní chvíli mi jejich písně velice pomohly. Proto je má radost se znovuzrození opravdu veliká a upřímná.

Rainer Peschl

Sluneční erupce ...

... v Jablonci n.N.

V Eurocentru v Jablonci nad Nisou se sešli diváci nejen z Jablonce, ale i z nedalekého Liberce a také ze vzdálenějšího Turnova. Koncert nabral skoro půlhodinový skluz. Měli jsme začít ve 20:00 hodin, ale u pokladny byla ještě dlouhá fronta a tak pořadatel vyhlásil akademickou půlhodinku, která jen tak tak stačila na to, aby se všichni dostali do sálu. Někteří diváci se netrpělivě dožadovali hudební produkce pískáním. Nakonec se dočkali. Na základě tohoto koncertu jsme se rozhodli, že bude lepší příští koncerty odehrát bez přestávky, protože přestávka „shodí řemen“ již rozběhlého koncertu. Navíc dostat diváky zpět do sálu po 10 minutách je absolutně nemožně. Ke konci koncertu nastal problém se zvukem. Petr Samek značně znejistěl při značném poklesu výkonu aparatury. Dával to za vinu digitálním zdrojům koncových zesilovačů. Naší tiskové agentuře se však podařilo zachytit zprávu, která tento výpadek vysvětluje a časová shoda dvou zdánlivě nesouvisejících událostí je více než zjevná. Čtěte ZDE
Takže milý Petře ... za pokles výkonu aparatury můžou erupce na slunci ... i když to bylo v noci. Díky druhému Petrovi (Bláhyčovi) jsme se po koncertě seznámili s tajemnými uličkami města Jablonce.

Třebíč ...

... Tour podruhé

V Třebíči bylo 4.2. lidmi také příjemně „naplněno“. Přišel se podívat i Mírovo brácha Tom Bowling. Koncert byl zase o něco více usazený. Pražská sekce se po koncertě odebrala k domovu a PKMB se přesunul do hospůdky. Trápil nás hlad a tak jsme si objednali kebab a hranolky, které k nám putovali přes hodinu. Když jsme se nadlábli, odjeli jsme se ubytovat do krásné třebíčské židovské čtvrti. Míru jsme zanechali v péči jeho bratra, ale ani ten (jako mnoho z nás) s ním nedokázal držet krok. Naštěstáí Tom nechal Mírovi svojí adresu a tak Míra přespal v rodinném kruhu.

Tour 2011 ...

... poprvé a s rezervami

První z velkých koncertů letošního Tour 2011 se Zuzanou Michnovou a Oskarem Petrem ve znamení vzpomínky na éru Marsyas jsme 20.1. jsme odehráli v sále českobudějovického kulturního centra Bazilika. Celému Tour 2011 předcházelo mnoho hodin zkoušení, pilování hlasů, úprav hudebních aranžmá a vůbec všeho možného, aby výsledný „produkt“ ... tedy koncert byl co nejlepší pro diváky. V Českých Budějovicích nás ještě místy svazovala nejistota prvního koncertu, a jak bylo napsáno v recenzi na tento koncert .... kapela má rezervy. My jsme nelenili a své rezervy jsme hledali a našli. Dost nám pomohli kladné ohlasy přítomných diváků. Těch se v sále Baziliky sešlo okolo 500.

Novinky...

... na našich stránkách

Určitě už jste si všimli, že v horní liště stránek nastaly nějaké změny. Například NÁVŠTĚVNÍ KNIHA změnila název a je z ní FÓRUM. Obsah zůstal samozřejmě zachován. Také se zde objevilo tlačítko "Pro pořadatele" které využijí ..... teď pozor .... ano .... hlavně pořadatelé. Pod ním jsou Stage plány, play listy...atd. Pro letošní rok také vzniklo tlačítko TOUR 2011, kde najdete všeobecné informace o společných koncertech se Zuzanou Michnovou a Oskarem Petrem.

V právé části stránek jsou odkazy na naše sponzory a mediální partnery pro TOUR 2011. Možná že se Vám bude některý z odkazů hodit.

Dále chci upozornit na nové zprávy Z TISKU a také jsem přidal nějaké fotky. A pokud se týká fotek, tak jako minulý rok... budu v následujících týdnech rušit fotogalerie z roku 2009. Máte tedy ještě několik dní na to, aby jste se pokochali našimi Xichty z roku 2009.

Rozhovor...

... na rádiu Beat

V sekci MEDIA si můžete pustit rozhovor Jirky Charypara a Oskara Petra na rádiu Beat. Pokrátil jsem písničky mezi povídáním a také jsem snížil kvalitu mp3, aby výsledný balík dat nebyl tak objemný. Nezbývá než popřát příjemný poslech a také se těšit na příští pátek (28.1. v 9:00 hodin) kdy bude hostem rádia Beat Zuzana Michnová a Míra Kuželka. A pokud by jste se nechtěli prodírat našimi stránkami, můžete si rozhovor pustit také >> TADY <<.
Vyrobil Alkalis (c) 2007