Reklama

Aktuality


Hele.... fakt dobrý!

... Brno, Musilka 1.3.2011

Cesta do Brna se sice nekonečně táhla, jak se říká ... jako smrad, ale ve finále si vždycky řeknu“ „...stálo to za to...“.

Pro našeho zvukaře Péťu Samka je to docela dobrodrůžo, protože každej koncert je jinej aparát, jiná akustika sálu, a občas i jiná sestava na pódiu. Zvukové zkoušky před koncertem jsou nekonečně zdlouhavé, ale pro dobro výsledku je to nutností. Například v Brně jsme hráli posíleni o Olina Nejezchlebu. Ten vybaven houslemi, violou a elektrickou mandolínou doplnil naše řady a obohatil skladby Marsyas a Apolón, Říká, Horský lázně (které si mimochodem zazpíval, ač je hrajeme v nepřívětivé poloze pro jeho konfiguraci hlasivek), Zmrzlinář, Břímě ... a protože si prdlajs pamatuju, tak už nevím. Mám vždycky parádní pocit, když se během hraní podívám po pódiu a vidím všechny v naprosté pohodě, usměvavé a spokojené. A pak se podívám na diváky a vidím to samé (tedy pokud mi do xichtu nesvítí prudké světlo... to pak nevidím nic). Po koncertech jsou Zuzana, Oskar, a tady i Olin k roztrhání. Rozhovory pro média, podpisy fanoušků (i fanynek), focení ... atd. Pak se pravidelně posedává v šatně, kuřáci zahušťují vzduch a ve všeobecném hlaholu zní příhody Zuzany a Oskara, které zažili s Petrem Kalandrou.

Cestou domů jsme uspáni boucháním spár panelů dálnice D1 do pneumatik a nebýt občerstvovny na 84 km, spalo by celé auto až do Mostu. Když chodívám po takovémto koncertě nad ránem rozlámaný spát, říkám si „...zase to stálo za to !!! ...“

Z tohoto koncertu v Brně pořídil(a) Baraba333 ...(nevíme, kdo se za tímto nickem skrývá)... několik velice zdařilých videí. Zvuk je mírně zkreslaný automatikou nahrávání daného přístroje... takže ... pokud máte chuť si připomenout koncert v brněnské "Musilce" ... a nebo jste tam nebyli a jste zvědaví, jak to dopadlo ... mrkněte na
>> YouTUBE <<.

V+V RockBar ...

... Most

Čekáme na příspěvek od Igora Šikuly...

Postřeh posluchače ...

... z Chomutovské Kulisárny

Návrat Zuzany Michnové na pódium je pro mě velká událost a jsem tím potěšen. Předcházela tomu pětiletá poctivá snaha Patr Kalandra Memory Bandu. Snaha o uchování památky Petra a tím i na uskupení, ve kterých působil, nezůstala bez odezvy. V roce 2010 se jako host začíná na produkcích objevovat Oskar Petr. Vystoupil již na živě pořízeném DVD Memory Bandu a koncem roku 2010 vystoupila v Teplicích s Bandem i Zuzana Michnová. Sál byl naplněn do posledního místa a vystoupení Zuzany bylo přijato nadšeně. Opravdu to bylo velice srdečné a dojemné a potlesk nebral konce. Zuzana Michnová Oskar Petr a Petr Kalandra Memory Band tour 2011 bylo na světě. Na jednom z koncertů této šňůry jsem byl přítomen v Kulisárně Chomutovského divadla. Prostor byl zaplněn do posledního místa a atmosféra byla opět velice srdečná. Všichni včetně kapely i zpěváků se dobře bavili. Pro mne to byl veliký svátek. Oproti Teplicím byl repertoár rozšířen o starší písně Marsyasu. Provedení nemělo kaz, nálada byla uvolněná a na lidech kolem sebe jsem viděl, že jsou šťastni. Já sám mám k Petrovi Kalandrovi a Marsyasu zvláštní vztah. V jedné mé těžké životní chvíli mi jejich písně velice pomohly. Proto je má radost se znovuzrození opravdu veliká a upřímná.

Rainer Peschl

Sluneční erupce ...

... v Jablonci n.N.

V Eurocentru v Jablonci nad Nisou se sešli diváci nejen z Jablonce, ale i z nedalekého Liberce a také ze vzdálenějšího Turnova. Koncert nabral skoro půlhodinový skluz. Měli jsme začít ve 20:00 hodin, ale u pokladny byla ještě dlouhá fronta a tak pořadatel vyhlásil akademickou půlhodinku, která jen tak tak stačila na to, aby se všichni dostali do sálu. Někteří diváci se netrpělivě dožadovali hudební produkce pískáním. Nakonec se dočkali. Na základě tohoto koncertu jsme se rozhodli, že bude lepší příští koncerty odehrát bez přestávky, protože přestávka „shodí řemen“ již rozběhlého koncertu. Navíc dostat diváky zpět do sálu po 10 minutách je absolutně nemožně. Ke konci koncertu nastal problém se zvukem. Petr Samek značně znejistěl při značném poklesu výkonu aparatury. Dával to za vinu digitálním zdrojům koncových zesilovačů. Naší tiskové agentuře se však podařilo zachytit zprávu, která tento výpadek vysvětluje a časová shoda dvou zdánlivě nesouvisejících událostí je více než zjevná. Čtěte ZDE
Takže milý Petře ... za pokles výkonu aparatury můžou erupce na slunci ... i když to bylo v noci. Díky druhému Petrovi (Bláhyčovi) jsme se po koncertě seznámili s tajemnými uličkami města Jablonce.

Třebíč ...

... Tour podruhé

V Třebíči bylo 4.2. lidmi také příjemně „naplněno“. Přišel se podívat i Mírovo brácha Tom Bowling. Koncert byl zase o něco více usazený. Pražská sekce se po koncertě odebrala k domovu a PKMB se přesunul do hospůdky. Trápil nás hlad a tak jsme si objednali kebab a hranolky, které k nám putovali přes hodinu. Když jsme se nadlábli, odjeli jsme se ubytovat do krásné třebíčské židovské čtvrti. Míru jsme zanechali v péči jeho bratra, ale ani ten (jako mnoho z nás) s ním nedokázal držet krok. Naštěstáí Tom nechal Mírovi svojí adresu a tak Míra přespal v rodinném kruhu.

Tour 2011 ...

... poprvé a s rezervami

První z velkých koncertů letošního Tour 2011 se Zuzanou Michnovou a Oskarem Petrem ve znamení vzpomínky na éru Marsyas jsme 20.1. jsme odehráli v sále českobudějovického kulturního centra Bazilika. Celému Tour 2011 předcházelo mnoho hodin zkoušení, pilování hlasů, úprav hudebních aranžmá a vůbec všeho možného, aby výsledný „produkt“ ... tedy koncert byl co nejlepší pro diváky. V Českých Budějovicích nás ještě místy svazovala nejistota prvního koncertu, a jak bylo napsáno v recenzi na tento koncert .... kapela má rezervy. My jsme nelenili a své rezervy jsme hledali a našli. Dost nám pomohli kladné ohlasy přítomných diváků. Těch se v sále Baziliky sešlo okolo 500.

Novinky...

... na našich stránkách

Určitě už jste si všimli, že v horní liště stránek nastaly nějaké změny. Například NÁVŠTĚVNÍ KNIHA změnila název a je z ní FÓRUM. Obsah zůstal samozřejmě zachován. Také se zde objevilo tlačítko "Pro pořadatele" které využijí ..... teď pozor .... ano .... hlavně pořadatelé. Pod ním jsou Stage plány, play listy...atd. Pro letošní rok také vzniklo tlačítko TOUR 2011, kde najdete všeobecné informace o společných koncertech se Zuzanou Michnovou a Oskarem Petrem.

V právé části stránek jsou odkazy na naše sponzory a mediální partnery pro TOUR 2011. Možná že se Vám bude některý z odkazů hodit.

Dále chci upozornit na nové zprávy Z TISKU a také jsem přidal nějaké fotky. A pokud se týká fotek, tak jako minulý rok... budu v následujících týdnech rušit fotogalerie z roku 2009. Máte tedy ještě několik dní na to, aby jste se pokochali našimi Xichty z roku 2009.

Rozhovor...

... na rádiu Beat

V sekci MEDIA si můžete pustit rozhovor Jirky Charypara a Oskara Petra na rádiu Beat. Pokrátil jsem písničky mezi povídáním a také jsem snížil kvalitu mp3, aby výsledný balík dat nebyl tak objemný. Nezbývá než popřát příjemný poslech a také se těšit na příští pátek (28.1. v 9:00 hodin) kdy bude hostem rádia Beat Zuzana Michnová a Míra Kuželka. A pokud by jste se nechtěli prodírat našimi stránkami, můžete si rozhovor pustit také >> TADY <<.

Sólo pro...

...Oskara Petra

Česká televize odvysílá ve středu 12.1.2011 v 17:55 pořad "Sólo pro..." ve kterém uvidíte a především uslyšíte Oskara Petra za doprovodu mandolínisty a houslisty Jirky Vopavy. Reprízy pořadu jsou v pátek 14.1.2011 po půlnoci v 1:35 (takže vlastně v sobotu) a také ve středu 19.1.2011 v 6:25 hodin.

Pokud to někdo nevydržíte do uvedených termínů, a nebo to prošvihnete, můžete se podívat na internetu do archivu České televize na iVysílání a nebo... jednoduše zmáčkněte >> TADY <<.

Skončil ...

... klub Poslední nota

Z tisku jsem získal informaci o zrušení táborského klubu Poslední nota. V článku je uvedeno, že provozovatelka klubu se bude snažit najít nové prostory a vybudovat nový klub. Nezbývá, než držet palce. Celý článek si můžete přečíst TADY.
Vyrobil Alkalis (c) 2007