Reklama

Aktuality


House Of Blues

Plzeň 2.2.2008

Do tohoto báječného klubu jezdíme moc rádi. Kromě známých tváří se tady objevuje vždy i mnoho nových lidí a tak jako v jiných klubech kde hráváme pravidelně se setkáváme s tím, že zpočátku na naše koncerty chodí ta generace, která Petra Kalandru zažila a zná jeho písničky a na další koncerty už vodí svoje syny a dcery, a ti zase příště přivedou svoje kamarády a známé. Jako obvykle nás plzeňské publikum přijalo velmi vřele. článek který o tomto koncertě vyšel 8.2. v Plzeňském deníku si můžetze přečíst na našich stránkách v sekci "Z TISKU"
a fotografie jsou "TADY".

Reportáž ...

...z Morava tour

ČTVRTEK 24.01.08
V Mostě u studia jsme si dali sraz už ve 13 hodin, a po krátkém přípitku na zdar našeho prodlouženého víkendu se třemi koncerty, jsme se nacpali do auta a vyrazili jsme na Moravu a to přímo do Zlína. Zastávkou v Praze a na několika pumpách cestou jsme ztratili trochu času, takže příjezd do Zlína už byl trochu hektickej. Ale zvládli jsme to. Dojeli jsme včas a na přípravu jsme měli sice jen půl hodiny, ale koncert dopadl dobře. Lidi byli příjemný a celý dvojhodinový koncert nás svým potleskem skvěle podporovaly. Byl to pro nás ...jako vždy... takový malý svátek. Chvilku jsme ještě poseděli a popili a lehce unaveni jsme přejeli do Kroměříže kde jsme měli zajištěné ubytování a následující den i vystoupení. Některým členům kapely se však ještě nechtělo spát a tak jsme v Kroměříži ještě navštívili jeden příjemný bar kde jsme seděli až do ranních hodin a probírali zlínský koncert, který byl opravdu velice příjemný.

PÁTEK 25.01.08
V Kroměříži jsme měli až do večerního koncertu volno, takže nic nebránilo tomu prohlédnout si město, zejména moc pěkné historické centrum. Zjistili jsme, že jsou tam i krásné vinné sklepy a tak jsme je navštívili, a s prohlídkou a příjemným povídáním místního průvodce jsme některá vína rádi ochutnali. Víno nás osvěžilo od předchozí únavy a my se pomalu připravovali na večerní koncert. V klubu Starý pivovar nás pořadatelé hezky přivítali, a jak jinak na Moravě, dobrou slivovicí. Vše nasvědčovalo, že to bude úžasný večer. A byl! Sál byl parádní, atmosféra báječná a to ještě před začátkem našeho hraní. Hráli jsme a zpívali Kalandrovo „fláky“ a s námi zpíval skoro celej sál. To se to potom hraje. Míra dával lidem hodně prostoru a byla to opravdu paráda, když jsme potlumeně hráli a lidi zpívali. Prostě nádhera. Před závěrečnou skladbou, kterou je obvykle Nebeská brána došla Mírovi v portu u kytary baterka a tak jsme si sedli na portál a zahráli jsme jí akusticky už bez mikrofonů. Přisedl si k nám s foukačkou i místní zvukař a tak bylo finále našeho koncertu naprosto neopakovatelné. Po skončení oficiálního koncertu jsme si sedli v zákulisí s pořadatelema s několika místníma lidičkama, vzali kytary, basu, foukačky a rytmičák a začal super jamsession. A zase se končilo k ránu.

SOBOTA 26.01.08
Po vydatné snídani, ranním kafíčku a prohlídce penzionu v němž jsme byli dva dny ubytovaní jsme se vydali na poslední koncert tohoto víkendu, do Prahy. Nikam jsme nepospíchali a tak jsme měli čas na zastávky. První jsme si udělali ve westernovém městečku. Dali jsme si něco malého k jídlu a jeli jsme dál. Další zastávku jsme si udělali v obci Velehrad, kde jsme spáchali pár fotek a nějaké video záběry. Já, jako plánovač kulturního vyžití v kapele jsem určil další zastávku - hrad Buchlov (to bylo něco pro mě). Buchlov je fantastický hrad, ale protože nebyla sezóna, hrad byl zavřený - né však hospůdka pod hradem. Takže já lezl s kamerou po hradbách a zbytek kapely seděl u piva - prostě oboustranná spokojenost. A pak už jsme bez větších zastávek dojeli až do Prahy. V Praze bylo dost času a tak jsme prolezli krámy. Šli jsme do klubu Akord, zapojili aparaturu a ve 21 hodin začali hrát. Diváci nás opět nenechali „ve štychu“ a nám se z pódia opravdu nechtělo. Atmosféra byla úžasná ještě i cestou v autě domů. Byli jsme unavení, ale velice spokojení. Ty tři dny byly bezva a je zase na dlouho na co vzpomínat. Už se moc, a věřím že všichni, těšíme na další super koncerty, příjemný lidi a všechno to pěkný co se kolem našeho hraní děje.

...Linda
Do fotogalerie našich stránek jsme přidali záběry z velice vydařených koncertů ve Zlíně a v Kroměříži. Fotky z pražského klubu Akord naleznete na stránkách tohoto klubu (přímo ZDE). Natočili jsme i nějaké video, ale zatím řešíme přidávání videosouborů do našich stránek, takže se určitě dočkáte nějakých pohyblivých obrázků nejen z koncertů, ale i ze života kapely.

Jazz klub - Teplice

19.ledna 2008

Velice útulný a sympatický teplický Jazz klub už známe... ostatně už jsme tady hráli. Už si moc nevzpomínám kolik diváků tady tehdy bylo, ale určitě vím, že míň než tentokrát.
V době kdy jsme přijeli byl klub asi tak z poloviny zaplněný a zbytek míst byl rezervovaný. Ještě než jsme zahráli první tóny našeho vystoupení, bylo nádherně "narváno". Koncert bezvadně gradoval a protože jsme mezi diváky zahlédli i několik známých muzikantských tváří, pozvali jsme je na jeden ze závěrečných přídavků - Nebeskou bránu.
Další koncert v Jazz klubu plánujeme přibližně na podzim letošního roku.
Fotil Petr Bláha a Luboš Hostek a fotky najdete ZDE nebo TADY.

(pokud jste na našem vystoupení fotili a chtěli by jste nám nějaké fotky věnovat, pošlete je na e-mail který je uvedený v kontaktech našich stránek, ...budeme rádi)

Novinky...

... co se dělo do konce roku.

Děčínský koncert v Palermu už je dost dlouho za námi a tady se neobjevila ani čárka o tom, co dalšího se v kapele dělo do konce roku.
Hned druhý den po úžasném koncertě v DC jsme hráli v mosteckém V+V Rock Baru. Lidí bylo přiměřeně a nálada jak v kapele, tak mezi diváky byla skvělá. Tradičně jsme opouštěli rokáč v brzských ranních hodinách.
V pátek 21.12. si nás pozvala teplická skupina Blue Rocket na svůj vánoční koncert. V divadlením baru Maskaron bylo útulno. Míra dostal od naší kapely novou koncertní židličku aby se nemusel vláčet se starou. Po našem vystoupení jsme si skočili na jídlo, a protože to kuchařům docela dlouho trvalo, neslyšeli jsme s Blue Rocket ani tón. Poslední letošní koncert se odehrál v pražském klubu Blues Sklep. Hráli jsme v akustické verzi, protože P.H.Batěk měl již dlouho na tento den naplánovaný koncert se svojí další skupinou - The Doors revival. Kromě Ampéra, který byl velmi nastydlý si všichni tento koncert užívali. Míra dokonce zkoušel komunikovat v angličtině. Ovšem ta paní asi dost dobře anglicky neuměla, protože Mírovi vůbec nerozuměla.

Fotky z Teplic nám poskytl Mike Vojnar
a z Blues Sklepa Zdeněk Zapletal, jehož další fotky můžete najít ZDE.

PF 2008

Ať je váš nový rok skvělý jako náš blues-rock

Palermo

...následující článek jsme převzali ze stránek Noty děčínska

Petr Kalandra Memory Band - jedinečná atmosféra.
napsal Jira, fotil Ivan Staněk

Skupina Vomiště, která pravidelně pořádá své koncerty v Palermu a zve různé hosty, si tentokrát přizvala kapelu, která v prostředí klubu vyvolala tu pravou "klubovou" atmosféru.

Skvělé živé podání Kalandrovských pecek s rytmem, nasazením, ale pohodou, bylo potvrzeno výbornou kvalitou jednotlivých muzikantů, kterým bezesporu vévodil bluesově foukačkový čarodej Igor Šikula. Celý večer prováděl lídr kapely Míra Kužela, který do posledního dechu sváděl děčínské k mejdanu. Jak už to ale u "našich" bývá zvykem, nedali se, chtěli prostě ráno do práce. Ale ještě jednou, tak svělé podání muziky s výborně vyvolanou atmosférou se v Palermu už dlouho nekonalo. Věřte vy všichni, co jste seděli s ovladači od televizorů v klíně, přišli jste o hodně. Tak vám třeba.

Celé to klubové pojetí doplňovalo pozvolné pítí drinků a tábakový kouř mezi reflektory, což určitě jenom umocnilo tento úžasný styl. Jedinou tečkou na kráse byl jenom fakt, že tentokrát bylo v mistmosti nakouřeno až moc, což potvrdil i můj synek po příchodu domů slovy: "Tatínku, páchneš jak čert!" .......

Možná to chtělo jenom jiný tabák :) tak příště.

Čtvrtek 13.12.2007 Palermo
Noty děčínska
Míra:
...no vidíte kluci! Ampér:
... tak teda jo!

Co se dělo ...

...aneb v maxi kostce

Rozbíhá se nám nová verze stránek a my Vám dlužíme několik slov o tom co se dělo celou tu dobu, kdy jsme staré stránky nemohli aktualizovat.

O tom, že 30.června bylo na "Kačeří" veselo nemusíte vůbec pochybovat. To dosvědčuje i instruktážní video o dojení, které jste mohli shlédnout.
Začátkem července jsme absolvovali soukromou akci v obci Tisá. Jednalo se o svatbu a kromě nás hrála také teplická skupina Blue Rocket, a o týden později jsme hráli v pražském klubu Blues Sklep.
Zajímavou akcí, kterou jsme absolvovali 8.srpna v akustické verzi (bez bicích), bylo vystoupení v letním dětském táboře "Krušnohor" nedaleko obce Strážiště. Doslechl jsem se, že se vystoupení natolik líbilo, že na příští rok se uvažuje o pozvání hned na 2 táborové běhy.
Takzvaný "troják" ... neboli troj koncert jsme si užili 25.srpna. Začalo to "Labským létem" v amfíku v Ústí nad Labem, pokračovali jsme v Kadani na Císařském dni a poslední koncert jsme hráli v Chodové Plané. Tam po nás hrál Radim Hladík se svým omlazeným Blue Efektem a i jeho koncert jsme si náležitě užívali.
Další soukromou akci a opět v akustik podání jsme si odehráli poslední srpnový den v Mostě "U Ducha". A hned následující den jsme s kapelou cestovali do Ostašova (okr.Třebíč). A opět soukromá akce ... oslava autoservisu. Společně s námi zahrála skupina Tom Bowling Blues Band a The Doors Revival (End Of Colours).
7.září jsme jeli bez bicích do pelhřimovského klubu Tygřík. Po třech hodinách spánku jsme frčeli do Krupky (u Teplic), kde jsme na Mariánských slavnostech hráli v kompletní sestavě a jen co jsme dohráli, jeli jsme do Českých Budějovic, do klubu Highway 61 a opět v akustik složení.
Koncem září, konkrétně 27.9. jsme hráli v plzeňském House Of Blues. Jako hosta jsme si pozvali třebíčskou super kapelu Tom Bowling Blues Band.
No a poslední odehranou akcí byl 13.10 pražský Blues Sklep. Tam jsme dohodli další hraní a to na 28.12. Bohužel bubeník Petr už na ten den má jinou akci a majitel Blues sklepa nemá jiný volný termín a tak jsme se dohodli na koncertě bez bicích.

Pro pořadatele

V sekci "MEDIA" našich stránek je položka "Pro pořadatele", kde jsou k nahlédnutí a hlavně ke stažení zvukové požadavky skupiny, Play List, plakáty velikosti A4 (ve formátech JPG a Corel v.8), logo skupiny (ve formátu JPG a GIF) a reklamní předměty k zakoupení (prozatím pouze triko s potiskem). Drobné úpravy plakátů jsou povoleny. V případě upřesnění zvukových požadavků, úpravy plakátů, nebo objednání reklamních předmětů nás prosím kontaktujte (kontakty).

Sháníme originální nahrávky

Neleží Vám doma amatérská nahrávka koncertu Petra Kalandry?

Vážení návštěvníci těchto stránek a příznivci písniček Petra Kalandry a naší skupiny, dovolujeme si Vás oslovit s následující prosbou. Pokud máte doma nějakou originální živou (live) nahrávku Petra Kalandry sólově, s Marsyasem, A.S.P.M., nebo s Blues Sessionem, zavolejte nám nebo napište. Rádi bychom od vás tyto nahrávky získali a tím rozšířili náš repertoár o skladby, které nikde oficiálně nevyšly. Kvalita nahrávek pro nás není zas až tak rozhodující jako spíše obsah. Předem děkujeme za případnou spolupráci, která naąe hraní posune zase o kousek blíže k Vám.

Spuštěny nové stránky

1.10.2007

Tak a je to tu
Vyrobil Alkalis (c) 2007