Reklama

O kapele


Strana:[1]2345

Petr Kalandra Memory Band

Zpráva o předčasném úmrtí Petra Kalandry zasáhla v roce 1995 širokou hudební veřejnost.
Odešla osobnost, která v dobách komunismu přinášela českému posluchači americký folkrock, blues ale i skvělou náladu. Dodnes si všichni Petrovi obdivovatelé připomínají jeho písně díky oficiálním nahrávkám (Marsyas, ASPM, Bluessesion I, II…) ale i díky mnoha amatérským záznamům z koncertů.

Skupina Petr Kalandra Memory Band vznikla v roce 2005 jako pocta Petrovi Kalandrovi.
Naše koncerty jsou nabité hitovkami ale i méně známými skladbami z repertoáru Petra Kalandry, Marsyas nebo ASPM.

Večer ve společnosti skupiny Petr Kalandra Memory Band Vás přenese o několik let zpět, kdy všichni chtěli táhnout za zakázaný provaz, ale jiným směrem než jim bylo určováno. Večer plný pohody a skvělých písní, které Vám připomenou, že blues má 12 taktů, který uměl každý spočítat a že všechny princezničky co jsou zklamaný už dneska ví, jak chutná solnej sloup.

Za skupinu Petr Kalandra Memory Band – Míra Kuželka

-------------------------------------------
Vznik skupiny

První zmínka o revivalu Petra Kalandry vznikla 23.listopadu 2004 v jednom baru po koncertu Vlasty Redla. V mírně nestřízlivém stavu jsem se dal do řeči s Mírou Kuželkou a mluvil jsem s ním o tom, jak jsme s Linďákem "znovuobjevili" Kalandrovu muziku a texty. Téměř okamžitě padla otázka, zda-li do toho s Mírou půjdeme... přesněji do skupiny Petr Kalandra Revival Band. Odpověď byla - ANO - a já mu předal svojí vizitku a čekal, až Míra Kuželka zavolá, nebo napíše e-mail s nějakými podrobnostmi a představami o tomto novém projektu.
A jednoho dne se Míra ozval. První, na co se mně zeptal do telefonu, bylo: "... Ampére, proč mám tvojí vizitku?". Pak se dlouho nic nedělo. Začínal jsem zvolna nabývat dojmu, že z toho nic nebude...
Až jednou, cca po 4 měsících, se Míra ozval podruhé, a tak jsme vlastně napodruhé domluvili společný projekt "Petr Kalandra Revival Band", jehož první - seznamovací - zkouška proběhla 21. dubna 2005. Na této zkoušce (nezkoušce) jsme oslovili bubeníka Petra H. Baťka (herce mosteckého divadla a bubeníka skupiny Tudor). Místo u kláves jsme ponechali Petru Ernstovi a z důvodu jeho hudebnické vytíženosti jsme v průběhu několika měsíců přizvali i druhého klávesistu Martina Brádka. Oba klávesisté nyní v kapele fungují již jen jako příležitostní hosté. V srpnu 2008 odešel z kapely bubeník Petr H.Batěk, který se pro své herecké vytížení nemohl účastnit většiny našich koncertů.

Míra Kuželka

kytara, zpěv

Nerad zkouší v čemž mu zbytek kapely vychází vstříc. V saku a kravatě ho téměř nespatříte, zato kraťasů, džínů a sandálů má plnou skříň. Silvestr je jediný den, kdy ho na 100% zastihnete doma. Na pódiu mluví převážně sám a o všem možném. Nejčastěji však o Igorovi. Jako jediný z kapely se s Petrem Kalandrou znal osobně. Jako jediný nehraje ve všech písničkách na kytaru. Jeho vztah k alkoholu vyráběnému z obilí by se dal označit slovem přátelský. Ovšem jak tvrdí … za všechno může první panák …. ten je prudce návykový!
Hraje na:
kytary: FURCH S 23 CR cut, Yamaha FG-365SE (1985)
struny: Martin Custom Light 80/20 Bronze .011
foukací harmoniky: Hohner,
držák nápojů: K&M
další nástroj: kávová lžička

Oldřich Šimků (Linda)

kytary, zpěv

Na své kytary vyluzuje zvuky, ze kterých jde občas Mírovi hlava kolem. Chlubí se tím, že jezdil na vandry i v zimě. Ví co znamená červená barva na semaforu pro vlaky. Umí anglicky říct životně důležitou frázi …I´am „furt“ hungry. Nejí houby ani potraviny v nichž jsou obsaženy. Rád vypráví o Ampérovo chrápání, i když chrápe úplně stejně. Do letadla a na loď by ho nikdo nedostal. Kytky uznává pouze ty, co se dají sníst, nebo vykouřit.
Hraje na:
kytary: Furch Silueton DX-61 CM, Godin A6 Ultra Cognac Burst HG
struny: D´Addario XL 012 Heavy
kombo: Fender Acoustic, CRATE V 50-112 (full tube)
EFX: multi.VOX ToneLab LE, BOSS Line Selector LS 2, BOSS Noise Suppressor NS 2
Tuner: InteliTuner

David Homola

bicí

Ačkoliv se to zdá neuvěřitelné, má nejkratší vlasy v kapele. Poznámky k hraní si v nouzi píše na papírové tácky, ale umí hrát i zpaměti. Kromě bicích umí hrát i na kytaru, basu a na spoustu dalších nástrojů.
Hraje na:
bicí: .....
snare: ......
Tom: 10", 12"
Flor Tom: 14"
činely: Istambul Traditional Hevy Ride 20",
........ Istambul Traditional Thin Crash 16",
........ Zildjian Dark Crash Thin 17",
........ Hi-Hat K/Z Dino Beat 13",
........ Splash 10"
šlapka: DW 7000
Hardware: Sonor 400 paličky: R-stick, Pell Wood (Jazz model)
a v záloze má: Ludwig - Super Clasic,
a také plechy: Zildjian-K, Jazz Ride 20"

Jan Petrásek (Ampér)

baskytara, zpěv

Stará se o pravidelné doplňování informací na kapelní stránky. V jeho diáři se dá najít i to, kdy má Linda ranní a kdy noční směnu. Při nočních cestách občas hlídal řidiče Petra aby neusnul za volantem. Občas někomu připájí utržený drátek v kabelu. Má nejtěžší kombo a nejtěžší tělo v kapele. V menších klubech se někdy stará i o kvalitní zvuk kapely. Většinou chodí po koncertech brzo spát. V noci chrápe tak, že by to v okruhu 2 km mohlo někoho vyděsit.
Hraje na:
baskytara: 5str.aktiv Yamaha TRB 1005J NT, (alter.) 5str.aktiv Ken Rose SBA-605,
struny: D´Addario EXL, Olympia EBS-455,
zesilovač: Gallien-Krueger MB 500, 500W
reprobox: Gallien-Krueger 212MBE, 600W, 8 Ohm, 2×12"
(alter.) kombo: Rolland Cube 100 Bass,
EFX: multi BOSS-MB1, (alt.) Alesis MidiVerb 4,
bezdrát: Line6 G90
tuner: Korg DTR2000 Rack Tuner

Igor Šikula

foukací harmoniky

Všechno co dělá, dělá
p-o-m-a-l-u. Voda tekoucí ze sprchy ho fascinuje natolik, že v ní dokáže pobývat i hodinu. Domníváme se že má ruské hodinky které běží pomaleji, než hodinky nás ostatních. Je mu často zima a občas chodí spát oblečen do několika triček, svetrů, tepláků a ponožek. Když už někdo z kapely nezvládá sníst co mu bylo naloženo, končívají naše talíře u něj. Ke všemu přikusuje chleba (i ke knedlíkům). Na koncertech se o něm od Míry dozvíte nejvíc informací. Do klubových kronik maluje za kapelu obrázky, ovšem pouze foukací harmoniku (začínáme mít pochybnost, jestli by uměl i něco jiného). Jeho životní krédo je pravděpodobně: Velmi pomalu, ale jistě.
Hraje na:
foukací harmoniky: Hohner, Tombo
kombo: VOX AC15C1-TV-BC, Trace Elliot (case)
........... zesilovač Hand made - dle systému Fender (tube)
........... repro Vintage - 30
mikrofon: Hohner (obal)
............. vložka Crystal Element ASTATIC - JT 30, model 151

Richard Řeřicha

klávesy

Lidé si ho pletou s Ondřejem Hejmou. Při hraní používá obě ruce. Pokud ho budete chtít pozvat na panáka, tak určitě neodmítne Fernet. Chtěl by v kapelním autě sedět na místě velitele vozu. Má rád, když mu vlají vlasy při jízdě s otevřeným okýnkem.
hraje na:
klávesy Nord electro 4
kombo VoiceSolo FX150

Petr Bláha - † 14.5.2018

auto

Vždycky jsme dojeli tam kam jsme měli a skoro pokaždé včas, někdy i na úkor našich pocitů (zejména v oblasti žaludku). Věděl co znamená plná čára, omezená rychlost a červené světlo na semaforu. Během jeho jízdy jsme si občas užívali RZ (eR-Zety). To se pak nebáli jen o sebe, ale také o nástroje v úložném prostoru auta. Na jeho „statku“ se konali báječné kapelní pařby. Pokud nemusel řídit a mohl pít, nebylo dobré se k němu přiliš přibližovat, neboť svému okolí neustále doléval a někdy nebyla možnost se mezi jednotlivými frťany ani nadechnout. Jako nehrající člen kapely býval ověšen foťákem a občas i kamerou a dokumentoval tak naše koncertní výrazy.
Řídil:
několik VW transpotrérů
a současné poslední kapelní vozidlo Mercedes Sprinter
barva: (současně) bílá
obsah: 2,5 tdi
rychlost: úžasná
míst k sezení: pro celou kapelu

Oskar Petr

kytara, zpěv - MARSYAS TOUR

Oskar se stal hostem našeho bandu převážně pro větší koncerty "Tour 60". Kromě písniček z dob jeho účinkování po boku Petra Kalandry ho doprovázíme i v několika písničkách z jeho sólového projektu Fabrica Atomica. Dokáže spolknout červa s Tequily a ani to s ním nehne. Chystá se hubnout, ale ani to s náma nehne.
Hraje na:
Kytara: Furch
Kombo: FISHMAN Loudbox 100 (100W)

Zuzana Michnová

zpěv - MARSYAS TOUR

Zuzana nám 6.11.2010 v 18:50 definitivně potvrdila spolupráci. Před koncertem, po koncertě a někdy i během koncertu jsme zásobování báječnými historkami z dob Marsyasu. Má fóbii na knoflíky, manžela co dobře vaří a sbírá kamení, hodné děti, chaloupku u lesa a strašně moc energie na rozdávání.
Strana:[1]2345
Vyrobil Alkalis (c) 2007